Avatar uživatele
Dan Fisher

Vrati mi SPZ z depozitu po 5letech kdyz jsem nepozadal o prodlouzeni depozitu?

Vozidlo stoji na mem pozemku a po celou dobu snim nikdo nejezdil
Jeto nakladni vozidlo a delal jsem u nej prestavbu
Pokud vozidlo bude vyrazeno pude znovu prihlasit??
Dekuji za odpoved

Zajímavá 0 před 34 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Jak dlouho máš tzv. značky v depositu není z právního hlediska relevantní. Uložení registračních značek do depositu je vždy nejdéle na 12 měsíců.

Po 12 měsících musíš, buďto, 1. značky vyzvednout, nebo 2. požádat o prodloužení depositu, přičemž současně se žádosti o prodloužení depositu musíš uvést, kde se registrované vozidlo nachází.

Pokud tak neučiníš, úřad obce s rozšířenou působností, u které jsou registrační značky uloženy v depositu, zahájí z moci ouřední správní řízení o trvalém vyřazení vozidla z registru vozidel. A pokud ani tehdy značky nevyzvedneš (můžeš je vyzvednout a znovu požádat o jejich uložení do depositu, například), rozhodnutím správního úřadu bude ke dni, kdy toto rozhodnutí nabude moci práva, vozidlo trvale vyřazeno z registru motorových vozidel.

Vozidlo, které je trvale vyřazeno z registru motorových vozidel, nelze znovu do registru motorových vozidel registrovat – to je, asi, ten největší problém. Jediný způsob, jak takové vozidlo následně legalisovat, jsou tzv. veteránské značky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

SPZ platí jen do konce kalendářního roku, ve kterém uplyne lhůta 5 let od data podání žádosti o přechodné uložení SPZ do depozitu. Po uplynutí této doby policejní komisař zruší přidělené registrační značky. Určité podrobnosti mohou záležet na konkrétních okolnostech, takže doporučujeme kontaktovat odbor dopravy příslušného obecního úřadu nebo městského úřadu pro další informace.

Pokud jde o vozidlo, pokud máte v úmyslu ho znovu přihlásit, budete muset projít standardním procesem registrace a přihlášení vozidla, včetně technické a emisní kontroly.

Pokud jste na nákladním vozidle provedl přestavbu, je důležité se ujistit, že přestavba splňuje všechny požadavky na bezpečnost a je v souladu s právními predpisy. Může být také požadováno, aby vozidlo prošlo dalšími inspekcemi nebo testováním, aby se potvrdilo, že je bezpečné a splňuje všechna kritéria pro přihlášení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Stačí tam zavolat. Jak snadné…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Těžko říci.
Měl jste:
„Vozidlo může být v depozitu na 12 měsíců, poté je možné lhůtu prodloužit. Aktuálně není délka uložení nijak limitována. O prodloužení je nutné zažádat na úřadě, který vozidlo z depozitu vyřadil a doložit, že vozidlo reálně existuje (např. dodáním fotografií).“
https://www.top-pojisteni.cz/po­vinne-ruceni/auto-v-depositu
Zjistěte si zda a kolik, možná dlužíte na povinném ručení!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava