Dzejkob

Je-li 14. den lhůty pro vrácení zboží koupené přes internet neděle, mohu ho vrátit až v pondělí, nebo je již pozdě?

Když jsem zboží nakoupil na alza.cz a to 20.12.2015, přičemž zákonná lhůta na vrácení končí 3.1. 2016, což je neděle a pobočky jsou zavřené, mohu zboží vrátit až 4.1. 2016, anebo by to již bylo pozdě?

A pokud bych zboží vrátil poštou, s tím, že bych ji odeslal dnes, počítá se datum odeslání na poštu, nebo přijetí zásilky u daného prodejce?

*doplnění: Žádost na vrácení zboží jsem odeslal přes formulář již 30.12. ale teď nevím, jestli mi to v Alze uznají, když zboží fyzicky přinesu až 4.1., což je den po lhůtě 14 dnů…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Když lhůta končí v něděli, tak končí v neděli. Ale máš stěstí, u Alzy nemusíš nic posílat poštou. Jistě jsi před nákupem důkladně prostudoval obchodní podmínky a musíš tedy vědět, že to lze i online.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Zajímalo by mě, proč jsi svůj projev vůle nedal vědět např. elektronickou cestou prodejci ještě před skončením lhůty a dále se sdělením, že jakmile po období svátků bude vše otevřené, odešleš zboží zpět.

anonym

Prostuduj si obchodní podmínky: https://www.al­za.cz/article/10­.htm a nejlépe pošli odstoupení od smlouvy přímo na jejich stránkách viz: https://i.alza­.cz/Foto/Downlo­ad/PDF/formular_od­stoupeni_od_smlou­vy.pdf

ivzez

Připadá-li konec lhůty na sobotu nebo neděli,
můžete vyřídit až první následující pracovní den.

Dejte pozor na formulaci: „Odstoupení od smlouvy“ je něco jiného než „žádost“.
Nemůžete „žádat o odstoupení od smlouvy“, musíte od smlouvy odstoupit.

„Žádost na vrácení zboží“ je podle mne nesmysl.

McArthur

Odstoupit od kupní smlouvy je třeba do 14 dní od data přijetí zboží (zásilky). Odstoupení stačí zaslat e-mailem.

Zboží potom musíte vrátit do 30 dnů od data přijetí zboží (zásilky).

anonym

Lamalam, teď jsi mne předběhla o celé 3 minuty. 🙂

Lamalam

To je normální. Pánům to od určitého věku už trvá déle.

anonym

… a manželka už umývá podlahu a já ještě nejsem… 😁

anonym

Gecco, já to měl udělat asi podobně- mixer. 🙂

Dzejkob

*doplnění: Žádost na vrácení zboží jsem odeslal přes formulář již 30.12. ale teď nevím, jestli mi to v Alze uznají, když zboží fyzicky přinesu až 4.1., což je den po lhůtě 14 dnů…

anonym

Tady je směrodatné datum ohlášení o odstoupení. Pokud se nemýlím.

Lamalam

Nemýlíš.

Dzejkob

To znamená, že když jsem žádost podal 30.12., tak když zboží přinesu na pobočku 4.1. (což je 15. den od převzetí zboží), tak by mi to měli uznat?