Mike78

Poradíte s vrácením použitého zboží?

Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu.
Před tydnem jsem prodával objektiv od zrcadlovky, cena byla skvělá, objektiv v naprostém pořáku, téměř nový, jelikož platba měla být pŕedem a později odesláno poštou, kupující požádal o kupní smlouvu, tu tedy s popisem, že se jedná o použité zboží, označení co kupuje a pokyny k platbě i odelsání, včetně odeslání podrobného fota, ještě před platbou.
Dnes se mi ozval kupující, že by ho chtěl vrátit, že mu nesedí na jeho fotoaparát.

Chtěl jsem prodávat celý komplet, ale nakonec jsem právě protože tento pán chtěl pouz objektiv, prodal nejdříve ten…Dnes jsem však rozprodal zbytek.

Z tohoto důvodu, se mi dvakrát nechce, pánovi vycházet vstříc a vracet mu peníze.
Mám tuto povinnost, má nabídka byla na sbazaru… Platí zde, koupě pŕes internet, tedy nemožnost, prohlednout si zboží, nebo vráceni do 14dni, bez udani důvodu, nebo nevim co…

Nebo je to zcela na mém uvažení?

Moc děkuji za odpovědi
--

Vrácení použitého zboží.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Hlada

Lhůta 14 dní platí jen pro podnikatele.

Edison

Je to jen na tobě.