Vracení igelitek – národní zvyk

Stalo se Vám už někdy, že Vám přinesli něco v igelitce a pak čekali, že jim ji vrátíte?
Doplňuji:
já když něco nesu někomu, tak oni řeknou „Počkej, ještě ti vrátím igelitku“ 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Já zažila dobu,kdy igelitka byly skoro jako kabelka.Praly se až byly celé odřené a nečitelné a kdo měl igelitku ze „Západu“, s u nás neznámou značkou (to byly téměř všechny) tak byl frajer. Tak si myslím,že z té doby pozůstává ten zvyk o vracení igelitové hovnoty.No a v neposlední řadě jsme údajně národ škudlilů a takových 6–7Kč vydaných za zaplacení igelitky není jen tak !

Další odpovědi
Ella

skoro furt :D :D pokud je to nějaká pěkná igelitka, tak se musí vrátit :D :D jediné igelitky, které nejsou požadované zpět jsou Tesco igelitky a pak takové ty, co vám do nich uloží prodavačky oblečení, které si koupíte ve známých obchodních řetězcích s oblečením :D

s tím národním zvykem jste mě pobavila, je to dost výstižné :D

anonym

Igelitová taška stojí několik korun a pokud ji zrovna člověk nepotřebuje není třeba ji vracet. Alespoň u nás se málokdy vrací i berou zpátky.

terry

No…dostala jsem v igelitce z Globusu pár okurek a jen tak mimochodem se sousedka zmínila, že je lidi nevracej.
Tak jsem jí pak několik přinesla 🙂

Michálek1245

Jako v době, kdy se za igelitové pytlíky a papírové tašky platí, tak se je taky snažím vracet a když mi ji někdo vrátí, rozhodně se na něj nedívám skrz prsty a tak. :) Jako protože když si vezmete, kolik stojí velká igelitka v obchodě, tak se vám nechce dávat sousedce třeba 15 Kč jen tak. :)