Avatar uživatele
anonym

Vracení igelitek – národní zvyk

Stalo se Vám už někdy, že Vám přinesli něco v igelitce a pak čekali, že jim ji vrátíte?
Doplňuji:
já když něco nesu někomu, tak oni řeknou „Počkej, ještě ti vrátím igelitku“ 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? terry, johana 56, hanulka11, Lucijej, bolak, briketka10, SonsyMite, anonym, anonym před 4263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já zažila dobu,kdy igelitka byly skoro jako kabelka.Praly se až byly celé odřené a nečitelné a kdo měl igelitku ze „Západu“, s u nás neznámou značkou (to byly téměř všechny) tak byl frajer. Tak si myslím,že z té doby pozůstává ten zvyk o vracení igelitové hovnoty.No a v neposlední řadě jsme údajně národ škudlilů a takových 6–7Kč vydaných za zaplacení igelitky není jen tak !

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

skoro furt :D :D pokud je to nějaká pěkná igelitka, tak se musí vrátit :D :D jediné igelitky, které nejsou požadované zpět jsou Tesco igelitky a pak takové ty, co vám do nich uloží prodavačky oblečení, které si koupíte ve známých obchodních řetězcích s oblečením :D

s tím národním zvykem jste mě pobavila, je to dost výstižné :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Igelitová taška stojí několik korun a pokud ji zrovna člověk nepotřebuje není třeba ji vracet. Alespoň u nás se málokdy vrací i berou zpátky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

No…dostala jsem v igelitce z Globusu pár okurek a jen tak mimochodem se sousedka zmínila, že je lidi nevracej.
Tak jsem jí pak několik přinesla 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Jako v době, kdy se za igelitové pytlíky a papírové tašky platí, tak se je taky snažím vracet a když mi ji někdo vrátí, rozhodně se na něj nedívám skrz prsty a tak. :) Jako protože když si vezmete, kolik stojí velká igelitka v obchodě, tak se vám nechce dávat sousedce třeba 15 Kč jen tak. :)

Nový příspěvek