ladinecka

vraceni domu

Prarodice napsali dum na syna,meho otce,ten zemrel a oni dum chteli okamzite vratit.Mam nejaky narok na nejaky podil az zemrou?

Odpovědi
atriplex

Pokud někdo někomu něco daruje, přestává to být jeho majetkem. Majetek držitele daru, který zemřel, přechází automaticky do dědictví.

Dárce daru může dar požadovat zpět pouze soudní cestou.

Jambalaya

Ano, samozřejmě že máte. Jste neopominutelný dědic v řadě přímé a tedy v 1. skupině. Pokud váš otec již nežije, pak na vás a vaše sourozence automaticky přecházejí jeho dědické nároky.

colombo3

Ano máte, ale opravdu až zemřou, jinak ten dům mnohou klidně žádát zpět pokud obdarovaný zemřel a darovat ho někomu jinému, potom ale nemáte nárok,pokud to nebude v rodině.