beliner

Vrácení daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2012

Zdravím,

potřebuji konzultaci a to, jestli mám nárok na vrácení daně z příjmu ze závislé činnosti. Jsem svobodný, bezdětný, plně zdráv (takže neinvalidní a ani ZTP), a nejsem ani student (ani v roce 2012 jsem nebyl student). Jde mi o to, že jsem dostal potvrzení z bývalého zaměstnání kdy mám úrhn ze závislé činnosti a funkčních požitků čásktu 57 960Kč, pak mám úhrn pojistného z příjmu uvedených podle §6 odst. 13 zákona 19 706Kč, základ daně mám 77 666Kč, a skutečně sraženou zálohu na daň z příjmů mám 3 780Kč. Musím podotknout, že za rok 2012 jsem pracoval od ledna do května a pak jsem odcestoval do Velké Británie za rodinou. Mám podle Vás nárok na vrácení daně či ne? Jsem z toho totiž vedle. Mimochodem podepsla jsem prohlášení. Kdyby někdo zasvěcený mi napsal co a jak. Děkuju moc 😉

Nejlepší odpověď
anonym

Potřebuji od Vás vědět přesnější informace. Napište mi do interní pošty, pošlu Vám adresu na soukronmý e-mail a vše vyřešíme.

Další odpovědi
mosoj

A co ta druhá čast roku. Podepsala jste prohlášení , takže jste dala svému zaměstnavateli svolení aby vám roční vyučtování daně udělal on. Tyto podklady mu musíte dát. Ono se to potom počítá za celý rok dohromady.Vyjde roční daň a porovnává se to se zálohovou. Přeplatek na zálohách se vyplácí zpět.
Teoreticky by jste měla mít na zálohách přeplatek, ale je málo údajů o druhé části roku.