Avatar uživatele
beliner

Vrácení daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2012

Zdravím,

potřebuji konzultaci a to, jestli mám nárok na vrácení daně z příjmu ze závislé činnosti. Jsem svobodný, bezdětný, plně zdráv (takže neinvalidní a ani ZTP), a nejsem ani student (ani v roce 2012 jsem nebyl student). Jde mi o to, že jsem dostal potvrzení z bývalého zaměstnání kdy mám úrhn ze závislé činnosti a funkčních požitků čásktu 57 960Kč, pak mám úhrn pojistného z příjmu uvedených podle §6 odst. 13 zákona 19 706Kč, základ daně mám 77 666Kč, a skutečně sraženou zálohu na daň z příjmů mám 3 780Kč. Musím podotknout, že za rok 2012 jsem pracoval od ledna do května a pak jsem odcestoval do Velké Británie za rodinou. Mám podle Vás nárok na vrácení daně či ne? Jsem z toho totiž vedle. Mimochodem podepsla jsem prohlášení. Kdyby někdo zasvěcený mi napsal co a jak. Děkuju moc 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4074 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Potřebuji od Vás vědět přesnější informace. Napište mi do interní pošty, pošlu Vám adresu na soukronmý e-mail a vše vyřešíme.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beliner Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

A co ta druhá čast roku. Podepsala jste prohlášení , takže jste dala svému zaměstnavateli svolení aby vám roční vyučtování daně udělal on. Tyto podklady mu musíte dát. Ono se to potom počítá za celý rok dohromady.Vyjde roční daň a porovnává se to se zálohovou. Přeplatek na zálohách se vyplácí zpět.
Teoreticky by jste měla mít na zálohách přeplatek, ale je málo údajů o druhé části roku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek