Avatar uživatele
anonym

Nárok na vrácení daní?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli mám nějaký nárok na vrácení daní ikdyž s přítelem nejsme manželé ale v roce 2009 jsem porodila dvojčata,tak že jsem celý loňský rok byla na mateřské. Je nějaká možnost že by nám něco vrátily,a popř. co proto musím udělat? Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Petrová Nikola

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, gnr54 před 4831 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Daň vám může být vrácena pouze tehdy, pokud váš zaměstnavatel z vaší mzdy v průběhu roku vůbec nějakou daň (resp. zálohu na daň) odváděl. Pokud jste byla na mateřské, tak jste zdaněnou mzdu nejspíš nedostávala…

Za určitých okolností by vám mohl být vyplacen tzv. daňový bonus *) ale je zde opět podmínka, že za rok 2010 jste musela mít příjem, alespoň ve výši 48.000 Kč.

Samozřejmě, že slevu na vaše děti může uplatnit váš přítel (předpokládám, že žijete ve společné domácnosti), a to za podmínek výše uvedených.

Pokud vás zajímají detaily, tak se podívejte na ustanovení § 35c zákona o daních z příjmu (viz zdroj)


*) máme-li nízké příjmy a slevu nevyčerpáme, přebytek slevy získáme jako daňový bonus.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

V roce 2009? To jste nějak zaspali dobu, ne?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek