Jituna

volno na svatbu

Dcera se vdava v sobotu. Ja pracuji 12 hod. denne. Tkzv. dlouhy kratky tyden. V tomto terminu mam mit smenu. Mam narok na placene nebo aspon omluvene volno?

Nejlepší odpověď
standa

Máte nárok na placené volno.

Dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se provádí Zákoník práce se v odstavci 5. píše doslova toto:
„Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte.“

Další odpovědi
Janina76

Rozhodně máte nárok ať už na placené nebo neplacené volno určitě a nebo na to mozna existuje naky paragraf jako na pohrby…