fiša

Kolik mám placených dní na svoji svatbu která je v pátek?

Nejlepší odpověď
kropitko

(tady byly bláboly)
Opravuji,,,,

Tak já jsem to radši našla na netu,protože jsem se zase do toho zamotala.

Pracovní volno na svatbu upravuje příloha k nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci. Zde je v bodě 5 stanoveno, že zaměstnavatel poskytne zaměstnanci pracovní volno na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze za 1 den.
Omlouvám se ,zde je zdroj http://azrodi­na.cz/3861-svatba-a-narok-na-pracovni-volno

Další odpovědi
standa

To člověk:

Odstavec 5, věta první vládního nařízení (viz zdroj)

„Pracovní volno se poskytne na 2 dny(…)náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze za 1 den.“

Takže lidsky řečeno: vedle jak ta jedle, ne? 🙂

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx

FOG

Ted zalezi,co vlastne chcete?
Jestli jen zaplatit a nezameskat praci,ve ktere vydelavate ,tak jste uudelal/a/ dobre,protoze mate vlastne prodlouzeny vikend a to v patek placeny.
Pokud vsak vam jde o vice volna,tak si jej vemte jiz ve ctvrtek,s tim ze nebude placeny.
Mj. Gratuluji a mnoho stesti.

člověk

lidsky: pokud se svatbujete v pracovní den,máte nárok na dva dny paragrafu,jestli v den pracovního klidu,tak jen jeden den