fira

Má obec právo na účtování stočného, když mám obecní vodovod, ale nemám kanalizaci?

Mám obecní vodovod ale nemám kanalizaci.Mám pouze svůj septik který nechávám pravidelně vyvážet na své náklady.Obec po mě přesto chce platit stočné.Má na to právo?

Neotázka
Vodné a stočné.

Odpovědi
JájsemRaibek

Ne, nemá. okud by v obci byla kanalizace, tak ano. Nejsem si jist, zda musíte být napojen na kanalizaci nebo je to jedno aváš problém, že napojený nejste.

Drap

Má. Jímku ti sice nevyváží, ale dešťová voda z tvého pozemku a majetku teče do obecní kanlizace.

anonym

pokud nepoužíváš kanalizaci, tak proč by jsi jí platil. navíc máš prokazatelně jímku, kterou oficiálně vyvážíš (ne na pole). dešťová voda by měla být zužitkována jinak a ne do kanalizace a ničit čističku OV. ale když to vezmeme logicky, tak v našem státě není logické skoro nic a věřil bych, že by člověk mohl platit za služby i po smrti