Mili @

Víte, pro jakou pochoutku si chodí sýkorky koňadry do jeskyní?

Doplňuji:
Nejsou to mouchy, chodí si tam pro netopýry, když jsou ještě ztuhlí po zimě, odnesou si je na strom a vyzobávají jim mozečky z hlavy – pro ně (ty sýkorky…) je to velká pochoutka!!! fúúúúúúúúúj!!!!!!

Nejlepší odpověď
annas

V jeskyních žijí netopýři. Že by sýkorkám některý druh netopýrů chutnal? Klovou je.

Další odpovědi
hanulka11

možná se tam před zimou ukryly mouchy

tak jsem Mili koukla na net a je to nechutné co ty koňadry v jeskyních jedí vrhají se na hlavy netopýrů ,brrrrrrrrrrr­rrrrrrrr a klovou a klovou-fuj

http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=4608

elektrikář

Sýkorky jsou mazané nám se naučily chodit na jídlo uložené v zimně na okno v ubytovně. Rozklovaly igelitku i vrstvu novin aby se dostaly k máslu.

Mili @

A proč to sýkorky vlastně dělají? I na to se už povedlo najít odpověď. Vede je k tomu nedostatek jídla během zimy. Hladové sýkorky usilovně přemýšlejí, čím by si mohly vylepšit jídelníček. Když vědci sýkorky ve sledované oblasti přikrmili, chuť na netopýry je víceméně přešla. Nezbývá, než doufat, že se sýkorky časem nepustí do nás.

Vlastně to není zase tak velké překvapení. Sýkorky jsou známé svým šibalstvím, ohromnou učenlivostí a schopností okamžitě s vtipem zareagovat na nabídnutou příležitost. V padesátých letech celý svět fascinovaly anglické sýkorky modřinky, které se naučily vyzobávat uzávěry lahví s mlékem. Angličtí mlékaři je totiž do té doby nechávali ráno postavené u dveří zákazníků a tudíž volně dostupné. Lstivé sýkorky tak najednou získaly zcela nový zdroj potravy a tahle znalost se navíc začala mezi anglickými sýkorkami explozivně šířit.

annas

Mili, jen poznámka. Moje úvaha o netopýrech byla správná. Hanulka uvedla jen mouchy, teprve potom odpověď doplnila.

kropitko

No mě ty mouchy hned neseděli, ale byla jsem líná to dohledávat.

Mili @

Já vím, že jsi uvedla netopýry první…
A Hanulka až pak…
Já taky někdy napíšu třeba odpověď z GOOGLU a pak tam někdo dá celý odkaz…
já napíšu prostě jen odpověď na otázku…
a uvedu, že je to GOOGLE…