hapiky

Víte který špionážní letoun z počátku 60.let dodnes drží stále několik rekordů a nikdy nebyl sestřelen?

Kdo neví, asi tuší, že byl vyroben v USA.

Nejlepší odpověď
Kepler

Byl to Lockheed SR-71 Blackbird. Původní označení bylo RS – 71, ale tehdejší prezident to při projevu spletl a nikdo si jej netroufl opravit a tak mu to už zůstalo. Lítal rychlostí 3 M, tedy asi 3500 km/h a tak dokázal uletět i protiletadlovým raketám. Dodnes není nic rychlejšího, vyjma experimentálních letounů.

Další odpovědi
aliendrone

Tenhle >>> https://www.loc­kheedmartin.com/con­tent/dam/lockhe­ed-martin/eo/pho­to/webt/WEBT-SR-71-space.jpg.pc-adaptive.full­.medium.jpeg ! :)

Gonfaloniér

North American X-15 – experimentální letoun?

Hufnágl

Nevíme.

dubraro

„Vstupuji do jámy lvové ale moje srdce není sevřeno strachem, neboť letím rychlostí 3 mach ve výšce 80.000 stop.“

Gonfaloniér

Nj, špionážní… tak nic.