Chandler

Velikost jedné epizody

Už tu jednou otázka zazněla, ale potřebuj víc poradit. Mám seriál, který mám na 10 DVD a já bych seriál potřeboval vypálit na jedno dvd, aby to šlo, musím zmenšit velikost jedný epizody (275MB) na 20MB či na 50MB …aby se to zachovalo v dobré kvalitě. K tomu je potřeba program a proto sem píšu ..

Poslal by mi někdo z vás prosím odkaz na ten program ?

Nejlepší odpověď
anonym

jmenuje se „AVI Demux“, myslím že na tento účel je nejlepší

http://fixounet­.free.fr/avide­mux/

//

otevres v nem video, ve filtrech provedes redukci rozliseni, nastavis optimalni video format (nejlepe h264) nizky datovy tok

optimalni audio format (velmi nizky datovy tok MP3 VBR~96kbps MONO nebo OGG VORBIS Q3 MONO)

a nechas ulozit, vznikne velmi maly soubor, a cim mensi tim mene kvalitni samozrejme – to muzes korigovat nastavenim kvality prevazne video kodeku

//

jen upozornuji ze redukci velikosti z 300MB (coz je na prumernou epizodu serialu v DIVX formatu tak akorat) na desetinu rozhodne ztratis kvalitu velmi vyrazne a skoro to nebude koukatelne, i kdyby si pouzil vyspelejsi video kodek h264 (ktery avi demux take umi pouzit), bude to docela bida … hadam ze na mene nez 100 MB na epizodu se pri zachovani rozumne kvality nedostanes.

no za zkousku nic nedas