Ametyst

Vedou jisté počítačové hry k nějaké praktické dovednosti?

Například k řízení auta nebo pilotování letadla?

Nejlepší odpověď
Filip84

Deskové hry (Solitaire, Spider …) tříbí kombinační rozum a logické myšlení. „Střílečky“, závody atp., zase, rychlost reakcí – to je všecko prokázáno.

Všecko je naprosto v pořádku, pokud si ten hráč uvědomuje, že se pohybuje ve virtuální realitě – však, konec konců, trenažéry jsou normální a legitimní součástí výuky v autoškolách už od sedmdesátých let a piloti letadel se také učí na trenažérech.

Problém nastává, pokud ten hráč / žák nedokáže rozlišit mezi realitou a fikcí. Což, jak jsem byl informován známým instruktorem autoškoly, je dnes bohužel dost častý problém.

Jedou po parkovišti, už má za sebou žák nějakých deset hodin, takže ujet už zvládne. Tam stojí zaparkované auto, on se na to auto řítí, instruktor se ho ptá, jestli to auto vidí – vidí. Nezpomaluje, řítí se na to auto. Tak to instruktor zašlápne a zastaví 3/4 m od toho auta. A on se ho ptá, jestli to auto viděl? Viděl. Tak proč nezastavil? Neví. Tak se ho ptá, jestli jezdí na kole? Jezdí. A na kole by do toho auta taky vjel? Ne, to ne. Tak proč nezastavil autem? Neví. 🤷‍♀️

Další odpovědi
Kelt

Nemyslím si to. Když uděláš chybu, tak příště začínáš na stejných podmínkách a jsi na to připraven, realita je pokaždé jiná. A na počítači neriskuješ tak, jako ve skutečnosti. A je rozdíl zabít zelenou potvoru na obrazovce než použít zbran proti skutečnému člověku.

Rokio

Multiplayer PC hry vedou k rozvoji týmové práce, strategie rozvíjí taktické myšlení a počítačové hry, kde máme na starosti například hotel nebo zábavní park, zlepšují podnikatelského ducha a aplikují ekonomické vědy v praxi. Díky tomu se zlepšíme v ekonomických vědách.

zjentek

Myslíš coby trenažéry? (; Mám takovou zkušenost (vypozoroval jsem v praktickém životě), kdo příliš vyniká ve „virtuálu“, je poměrně neschopný v reálu a naopak schopní v reálu se jaksi nedokáží zdokonalit ve virtuálu, i přes vlastní snahu na počítači a to napříč schopnostmi (střílečky, manipulace ovládání strojů techniky, hospodářství, taktika, ekonomie…). Zkušenost 🤷‍♂️

aliendrone

Juj, pařmen aliendrone dostává volný prostor k traktátu? Jsi si jistá, že umíš číst TAK rychle, že se dobereš jeho konce (s ohledem na takříkajíc nevyhnutelnou expiraci životních funkcí), to jednak? A druhak – uvážilas, že může dojít i k této expiraci PŘEDČASNĚ (v důsledku uzívání se)? 😉 😄

Chjo, to nemohu dopustit, tudíž se omezím na jednu perličku. Ve svaté Emerice mají takové ekvivalenty našich „autíčkářů“, jen místo aut kradou letadla (malá). Prostě přijdeš do hangáru a tvá Cessna je fuč. 😮 Jak to dělají netuším, zvláště když se zamyslím nad tamní (předpokládám) sofistikovanou kontrolou vzdušného prostoru a provozu, ale to s tím nesouvisí.

Podstatné je to, že když polís chytla jednoho při pokusu, tak při výslechu na dotaz KDE se naučil létat odpověděl: MICROSOFT FLIGHT SIMULATOR. 🙂

Teď bych měl skončit, vím to, ale prostě si nemohu pomoci.
Takže dodám, že jde o hru – simulátor letadel, kde se „nic neděje“. Žádné střílení či tak něco. To nehorší, co tě v ní potká je leda tak špatné počasí, jinak je to jen ty a tvé letadlo. 🙂

Celá zábavnost leží v tom, že jde o dokonalou nápodobu l etounů (včetně jejich chování ve vzduchu i na zemi), jejich kokpitů a tvým úkolem je „prostě jen letět“. Ovšem se vším všudy, tedy s kdejakou „blbinou“ jako je programování autopilota, ILS, řízení přečerpávání paliva v nádržích letounu za letu kvůli jeho stabilitě, obsluhy meteoradaru apod. Netřeba se bát, hra tě o NIC z pilotního chlebíčku neošidí, je to prostě jako ve skutečnosti. Budeš se divit, ale existuje značné množství hráčů, které to vysloveně baví, přinejmenším tolik, že se vyplatí do vývoje hry investovat miliony USD.

Lepší než okecávat bude ukázka gameplay. Zpočátku ti asi přijde zmatené polétávání kamery (úmyslné – video má ukázat, co hra umí ve hře si pohledy přirozeně vybíráš sama, obvykle pohled z kokpitu), ale jinak ukázka jak správně s B 737 počínat, pokud se ti nespustí jeden podvozek (jj, v tom je celé drama, ale ono t to stačí).
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=u1TLkobJi­ZE&ab_channel=max737I­fly

Ametyst

Aliendrone: Vitaj. Klidně se rozepiš, Tebe čtu. 😁 Abych pravdu řekla, sledovala jsem docela unikátní případ nezletilého kluka jménem Colton Harris-Moore. Utíkal z Kanady, kradl různé dopravní prostředky včetně letadel, a chytli ho až v Karibiku.:-)