EKSOT123

Věděli jste, že v rovníkové Africe nežijí pouze černoši, ale i kmeny, které mají blíž k bílé než k negroidní rase?

Vlastně jsem se původně chtěl zeptat, jestli tato Habešanka (Tigrejka) není sportovkyně s nejkrásnějšíma nohama, ale bojím se, že by mně to smazali. Každopádně se o ní šeptá jako o závodnici s nejkrásnějším běžeckým stylem. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=r6hLgmgoP­p4&t=61s
Ale k otázce. Vezměme třeba východní Afriku, kolébku lidstva, a malebnou Etiopii, kde kromě semitských Habešanů (Amharové, Tigrejci) žijí Oromové (Kúšité) a další polobílé kmeny. (Pozn.: Já byl dlouhá léta bez televize, takže jsem zaostalý a takové detaily, jako že Afrika není jen o černoších, mně unikly. Počítám, že asi budete víc v obraze než já.)

Odpovědi
Ametyst

To je zajímavé. Co se týče informací o Africe, spolehlivý kanál je france24.com. Zatím jsem nenašla lepší zdroj, i když je zaměřen hlavně na politické události. Francie má v Africe víc vlivu a zájmů než USA.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Díky za tip, to já zatím o Africe nic moc nevím, Ale zrovna ve vých. Africe Francie nepatří mezi favority. Na Wiki čtu: V poslední době v Etiopii investovaly nejvýrazněji zejména Indie a Čína. Do Číny také směřuje nejvíce etiopského exportu (13,3 %). Následuje Německo (10 %), Saúdská Arábie (7,6 %), Spojené státy americké (7,4%), Nizozemsko (6,5 %), Súdán (4,5 %) a Belgie (4,1 %). USA tam dodává vyspělé zbraně, vidí v Etiopii stabilnější křesť. oblast a základnu proti okolním muslimům. V minulosti, když tam vládli komunisti, tak to byla záležitost SSSR a Československa. Ještě dřív to byla oblast zájmu Itálie a ještě dříve Portugalska. Ale ten na ten francouzský kanál se podívám.