wendyX

Ve Švédsku funguje samoobsluha bez zaměstnanců. K nákupu stačí mobil. Fungovalo by to u nás- pokud by to někdo zavedl? ⇩

Více o tomto zajímavém experimentu >>
http://www.mo­bilmania.cz/ve-svedsku-funguje-samoobsluha-bez-zamestnancu-k-nakupu-staci-mobil/a-1333986
Myslíte, že při naší „české mentalitě“ by mohlo (z principu) něco takového fungovat u nás?

Nejlepší odpověď
gecco

Myslím, že „u nás“ by mu šlohli i ty kamery…

Další odpovědi
BergySeltzer

Zřejmě ne a je sice pěkné, že jsou švédové takhle poctiví, ale otázkou je, kam tohle všechno vede. Dokud nebude (bude li vůbec někdy) zaveden nepodmíněný příjem, přichází tímto lidé zbytečně o práci. Pokrok se zastavit nedá a sice většinou lidem ulehčuje práci, ale často, jako v tomto případě dělá lidi osamělejšími, neb se strojem si nepokecáš a až se budou o vše starat stroje, snad už si bude moct člověk popovídat aspoň s nějakým robotem, když už nebude mít důvod vstávat z gauče.

yuko

Zavedte to. Muzete treba nekomu neco online koupit, prijde mu to postou nebo dostane poukazku. Ale bylo by super, jste v jine zemi, jdete do on-line supermarketu, nakoupite jidlo nebo co chtete, on-line zaplatite a ten, koho chcete potesit, obdarovat to zbozi dostane osobne – bude mu dovezeno domu a nebo si vytiskne kupon, zajde do vybraneho obchodu a tam si jiz nachystane zbozi sam prevezme.

yuko

Bergy ma pravdu – roboti – recepcni v hotelich v Japonsku, robot informator atp. Ale jsou lide, kteri si radeji povykladaji s robotem, nez s clovekem. Takze nekdy je lepsi komunikace s robotem, nez s nikym.

yuko

Problem v ceskych obchodech je ten, ze presto, ze v nich pracuje mnoho zamestnancu vcetne ostrahy, stale se v nich krade. Jsou takovi, kteri si otviraji potraviny behem nakupovani a rovnou ho sni a zamestnanci delaji, ze je nevidi. Nekdy jsou okradani samotni zakaznici a ostraha taky nezakroci. Za pokus by to stalo, samoobsluzne pokladny si uz asi kazdy vyzkousel. Ale musela by fungovat zarucena ochrana a bezpecnost vsech nakupujicich.