ReHu

Vážíte někdy doma zakoupené zboží? Kontrolně?

Třeba housky?
Napadlo mě to, když jsem slyšela vedle stojícího zákazníka pronést poznámku, že dnes jsou nějaké malé.
Tak jsem zvážila a byla překvapena. Nemile.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

No nedávno jsem koupila 5kg brambor, necelé 4 kila tam byla:-(((

Doplňuji:
Obchodníkům se krást oplatí, pač pokuty jsou k smíchu:-(((((

Pokuta by měla být určitým % z tržby.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pouze náhodně a výjimečně. Pokud se mi to nezdá, ale to musí být velmi nápadné. Potom zbývá jen reklamace.

anonym

Vážím, čtu, hledám, … Šidí se na všem – na obsahu (ilustrační fotky, …), na váze, na čerstvosti, … V jedné čokoládě z Lidlu jsem měl nános hektolitru špíny – spolu s mrštným a hbitým červíkem, … (Byť se jedná prý o seriózní obchod.) Zelenina míchaná s vodou, maso s vodou, balíčky s různými plyny (těžkými, kdy po otevření klesne krutě váha), … A rozhodně neplatí, že dražší = lepší. Zkrátka v ČR se k jídlu člověk jen těžko dostane. Tedy možná v restauracích, možná v nějakém kamenném krámku – to netuším.

Awe

Ne, k čemu by to bylo dobré? I kdybych zjistil že housky jsou o něco menší než obvykle tak se přece kvůli houskám nebudu vracet a hádat se o pár korun. Mám jen jedny nervy a na kdejakou ptákovinu je nehodlám ničit holky moje :)

anonym

zubní pastu

Lamalam

Nevážím. K ničemu by mi to nebylo, protože nevím, kolik má správná houska vážit.

pusinka50

Při nákupu v hypermarketu Albertu jsem si všimla, že sice rohlík stojí stále stejně, ale je mnohem menší, než byl. Nekoupila jsem. Ať si je nacpou do chřtánu za to oblbování zákazníka. Jinak při nejasné ceně jdu na čtečku, volnou zeleninu si vážím na kontrolní váze a po každém nákupu si kontroluji účtenku, jestli započítali správně i různé akce. Po shlédnutí videa na internetu, jak okrádají balenou zeleninu na váze, si budu vážit i balené brambory v sáčku atd.

lexx

vážím přímo na prodejně kde bývají kontrolní zákaznické váhy, ceny kontroluji čtečkou, párkrát mě vypekli odlišnou cenou v regálu, v letáku a u kasy…nevěřit obchodníkům, je to sebranka, pakáž a hotovo

Šidlo

už to nevážime…párkrát nám vyšli čudné čísla…hnusné, lebo inak to neboli šmakulády

ale, váha je v porovnaní s nebezpečnými éčkami, plesňami, antibiotikami v exrémnych množstvách a všeobecnou nekvalitou najmenší problém potravín

ReHu

Admin dotaz zamkl.
U ceny housky je váha uvedená. Teď si to vybavuji, ale myslím, že to je 43 nebo 45 gramů.