Jan Kunčar

Vad vám, když tiskový(á) mluvčí státní instituce řekne veřejně: „Necítím potřebu se o tom s vámi bavit?“

případně „Nebudu se k tomu vyjadřovat“ nebo pošle nic neříkající email.

Nejlepší odpověď
Finder

Vadí (odpověď by lépe vystihl vulgární výraz)

Další odpovědi
Drap

Nevad

elkon

Nezajímá mě to.

anonym

Na to má právo, je to jen vyjádření aktuální nedostupnosti k řešení daného tématu. Pokud vy jako občan skutečně o odpověď stojíte ve smyslu zákona o svobodném přístupu k informacím, musíte mu položit dotaz písemnou formou. Úředník pak má na odpověď nějakou lhůtu, ale odpovědět ze zákona pak už prostě musí viz http://www.stem­fo.eu/povinnost-a-lhuty-do-kdy-musi-urad-odpovedet-na-dotaz/ …

ivzez

Ne, nevadí.

Od okamžiku, kdy se tiskoví mluvčí objevili, mi bylo jasné, k čemu
ta funkce bude sloužit. Popisované jednání svědčí o tom,
že svou práci (=to, co od nich zaměstnavatel chce) dělají dobře.

anonym

Vadí mi to samozřejmě ve chvíli kdy je naprosto zjevné že se tím dotyčná osoba snaží jen vyhnout odpovědi která by byla pro danou instituci nelichotivá či způsobila nějakou osobní újmu vysoce postavenému představiteli dané instituce … pak je samozřejmě patrné, že tiskový mluvčí prostě jen mlží hloupým způsobem kryje nějaké pochybení.