zjentek

V kterém či kterých časových intervalech se vypíná veřejné osvětlení v Downtown Chicago, pokud vůbec?

Nejlepší odpověď
annas

1. V době stěhování ptáků

"Během jejich stěhovavého období prochází naše město miliony ptáků představujících stovky druhů na cestě do jejich letních nebo zimních domovů. Světla z vysokých budov mohou tyto migrační cesty narušit, což způsobuje, že ptáci obíhají budovy opakovaně. V důsledku toho mnoho z nich zemře na vyčerpání nebo po střetu s budovou.

Program Lights Out vybízí majitele a manažery vysokých budov, aby vypínali nebo omezili dekorativní světla. Chicago Audubon Society spravuje program Lights Out spolu s Asociací vlastníků a manažerů budov, National Audubon Society a městem Chicago." atd.

https://www.chi­cago.gov/city/en/prog­s/env/lights_ou­t_chicago.html

2. Slavnostní osvětlení vánočního stromu City of Chicago
Slavnosti začínají v 18:00, osvětlení stromů v Michigan Avenue a Washington Street se oficiálně odehrává v 18:30. Večer zahrnuje živé koledníky a speciální představeníL"

3. Dobu osvětlení jsem nenašla, jen to, že město nyní nainstalovalo více než 100 000 nových LED pouličních lamp na všech 50 oddělení.O­ranžové světlo svítí celou noc.

Výzkum odborníků v oblasti zdraví, volně žijících živočichů a bezpečnosti však naznačuje, že tato jasná bílá světla (s vysokou úrovní modrého spektra) by mohla mít dopad na zdraví , zvířata a dokonce i na kriminalitu . "

https://www.wbez­.org/shows/cu­rious-city/chicago-has-100000-new-led-streetlights-but-activists-still-want-them-dimmer/1961393b-6cc8-4eb0-889e-1ed9b2be5e3e

V době vánoční existuje asi 13 významných míst, která jsou mimořádně osvětlena.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… podle potřeby … většinou po svítání …

Kelt

Oni tam někoho potřebují a že by mu platili cestu i ubytování. Tak mi pošli kontakt, já jim tam napíšu.