lukas.zmizik

v kolik přibližně vstávají slepice?

vstávají všechny najednou? když se chce některá vyspat déle, tak ji ty ostatní zbytečně nevzbudí?

Nejlepší odpověď
anonym

O něco později než kohout,proto že jak ten začne to svoje kykyrykýýýýýý­ýýýýýý,vzbudí i mne a to je někdy opravdu brzy.

Další odpovědi
anonym

vzbudí se všechny najednou protože dělaji hluk a začnou kdákat tak vzbudí ty které by možná chtěly dospat,slepice vstávají za kuropění,hned jak se rozední,ale přesný budíček asi nemají,jako my co musíme vstávat do práce

elektrikář

Múj kohout kokrhal už ve 3 ráno až sousedi nadávali. Slepice vyběhly z kurníku z prvním světlem..Podle roční doby.

shannen

Ahoj 🙂 to je hezká otázka. Slepice nespí úplně celou noc. Večer se řídí skupinou, prostě když se šeří, začnou se pomalu trousit do slepičáku, ale klidně se stává, že třeba pár slepic ještě zůstane venku a dozobávají něco a prostě se jim nechce. No a ráno tak jak kdy, když je hezky, ve 4 kokrhá kohout a s rozedněním začnou skákat dolů z bidýlek a jak seskočí jedna, ostatní jdou taky, protože už mají hlad a chtějí si něco najít. Podlé mého mají i pocit, že když přijdou pozdě ven, ty ostatní jim to něco, co by tam mohlo být, sežerou. Obecně vstávají s rozedněním, takže v zimě je to déle. Toť vše z filozofie ranního vstávání slepic 🙂

sanskrybastr

Jojo, většinou vstávají všechny najednou. Ty moje většinou hned jak se začne rozednívat. Naštěstí jich nemám tolik, takže zas až takový rámus nedělají. Navíc od té doby, co jsem jim pořídil nový zateplený kurník z http://www.kur­nikslepice.cz/ tak se mi zdá, že vstávají o něco později… Asi se jim z něj nechce. :D