výr

V čem spočívá rozdíl mezi darovací smlouvou a smlouvou o dědictví? Kterou z nich lze napadnout?

Nejlepší odpověď
Hlada

Podmínky darovací smlouvy jsou v Občanském zákoníku. Smlouva o dědictví neexistuje. Zatím je to jen návrh. Dědictví se rozděluje podle zákona nebo podle platné závěti.

Další odpovědi
atriplex

Při darování se zbavíte majetku ještě během života a tudíž můžete rozhodnout, jak se svým majetkem naložíte. Dědictví se rozděluje až po vaší smrti a to dle závěti, kterou napíšete a nebo ze zákona.