zjentek

Už se těšíte na včelku drvodělku?

Té se dobře daří, takže odborníky se předpokládá její vyšší výskyt.

Touto otázkou vnáším trocha osvěty mezi místní občanstvo, neboť fčela drvodělka se letos zřejmě vyskytne v hojnějším počtu, než jsme zvyklí, jak také odhaduje občanstvo vědecké, takže prosím vás – NEZABÍJET INSTINKTIVNĚ tento jinak velmi prospěšný a krásný hmyz, který ducha prostého ovčana jaksi od pohledu samo sebou na první dobrou zbytečně VYDĚSÍ! Včelka však není útočná, jen nevinně bzučí v hrubší tónině, čili NEBUĎTE ZÁKEŘNÍ zbytečně. Děkuji>>>https:/­/www.google.com/se­arch?q=v%C4%8D­ela+drvod%C4%­9Blka&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiRtLah­zqDvAhUOrxoKHRK2DBUQ_A­UoAXoECAMQAw&biw=1360­&bih=657

Nejlepší odpověď
GM

Zajímavé. Tohoto živočicha jsme loni několikrát viděli na dvoře-zahradě u chalupy na Vysočině, ale nevěděli jsme, co to je. Bzučí tak hluboce, že při bližším průletu nám naskakovala husí kůže a ježily se chlupy a kočky se plížily do úkrytu.

Další odpovědi
autacek

Pokácel jsem jí na topení starý mrtvý strom, krize je holt krize. A když všichni, tak všichni. Tak že letos bude hnízdit leda u sousedů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Kategorie ZVÍŘATA, ale HMYZ.