suaeda

Už jste slyšeli o zneužívání pečovatelství?

Od nového roku platí nová legislativa o pečovatelství, která se prý dá dobře zneužívat. Od jedné známé úřednice na sociálu jsem se dověděl několik příkladů. Např. mladá žena, která má 2 děti se nemůže o ně postarat tak o ně pečuje jejich babička. Vše by bylo v pořádku až na to, že se jedná o naší národnostní menšinu a mladá žena je neschopná postarat se o své děti z důvodu údajného pití. Babička starající se o své vnoučata má na 2 děti příspěvek od státu 12 tisíc a ona sama bere plat jako státní zaměstnanec 12 tisíc. Což je dohromady 24 tisíc. To je slušná darda. Někde to nemá ani celá rodina. Tak mi někdy připadá, že u nás část lidí bude pracovat na to aby ta druhá půlka nemusela hrábnout a měla se dobře.

Odpovědi
Emefej

To přece není nic nového, takhle to v řadě určitých rodin funguje zcela běžně.

mosoj

Jak píše Emefej není to nic nového a fíglů je ještě mnohem víc. Přesto jsou zde uživatelé kteří tomu nevěří.
Z úředníků, kteří toto řeší se pak stávají opravdu rasisti !

verka

Nejvíc toho zneužívá stát, pečuje taky rád.