Complex

Už existují domácí sejfy přístupné jen na otisk prstu?

Odpovědi
Edison

Ano. Samozřejmě v různé kvalitě a bezpečnosti. Mimochodem… „domácí sejf“ není zrovna dobrý termín. Jsou schránky a trezory s různou úrovní bezpečnsoti a různých velikostí. Co si domu pořídíš je jen na Tvé volbě.

anonym

nebyl by to příliš bezpečný sejf. Vhodné je kombinovat biometrické údaje se znalostí nějakého číselného pinu případně i držením určitého klíče. Pokud se dá sejf otevřít pouze otiskem prstu není moc obtížné dostat se do něj i když daným prstem nedisponujete 🙂 Shoda otisku se totiž nepočítá zrovna exaktně, určuje se jen pravděpodobnostní míra shody a od určitého procenta se otisky vyhodnotí jako shodné i když vlastně nejsou. Prováděl se pokus který vedl k závěru že existuje nějakých 20 falešných otisků které stačí mít v podobě gumových plátků a jeden z nich se na kterékoliv čtečce ukáže vždy jako ten dostatečně „podobný“ aby zajistil přístup. I když počítáte s tím, že se po třech pokusech senzor zablokuje, máte slušnou pravděpodobnost se na několik pokusů do takto chráněného trezoru dosatat.

Určitě bych do tak mizerně zabezpečeného trezoru raději nic cenného nedával, čtečky otisků se tam dávají spíš pro efekt a proto že si to lid žádá, rozhodně ne proto že jde o rozumné zabezpečení 🙂