Sabeth

Útok tankem na město. Obrana ?!

Kdyby si někdo pořídil tank (stačí 1,500,000 a podepsat papír) a začal s ním terorizovat město. Jaká by byla obrana proti tomu? Přece tank má okolo 45 tun a nejtěžší prostředek ve městě je asi autobus cca.11 tun… tak čím by ho zastavili? Jak dlouho by byla reakce než by se zakročilo? Přece střílet raketami ve městě by asi armáda zamítla- než by dovezli nějaké rakety tak další hodina?! Ps: nejsem terorista jen mě to tak napadlo :D
Doplňuji:
Ale ano, může http://www.ar­mytechnika.cz/na­bidka/pasova-technika/tanky

Nejlepší odpověď
Lamalam

Městaká policie by mu nasadila botičku a bylo by vymalováno.

Další odpovědi
Quimby

Někdo si nemůže jentak pořídit tank, leda že by si ho postavil sám.
Nejspíš by se evakuovalo město a pak by zakročila armáda. Do pár hodin by to asi stihli, záleží jak daleko by byla nejbližší vojenská základna.
Doplňuji:
Hmm to sem ani nevěděl že jde, ale střilet nepůjde:
POTŘEBUJI ZBROJNÍ PRŮKAZ?
NEPOTŘEBUJETE. K NÁKUPU ŽÁDNÉ VOJENSKÉ TECHNIKY NENÍ ZBROJNÍ PRŮKAZ TŘEBA, JELIKOŽ ZBRAŇOVÉ SYSTÉMY NA TECHNICE JSOU ZNEHODNOCENÉ

Ale vjet do města by teda asi šlo a nevim jak by chtěli tank zastavit.

anonym

Koupit tank není problém – ale beze zbraní (resp. se znehodnocenými).
Pokud jde o jeho ´průjezdnost´, nesmíš se tak moc koukat na filmy – ´sundat´ tanku pás není až tak velký/složitý problém.
A pokud jde o ty „rakety“ – použít RPG7 (nejjednodušší protitanková raketa) není ani ve městě tak nemožné.
Doplňuji:
A – mimochodem – koukni na hmotnost/výkon buldozerů – pokud by sis představoval ´přetlačovanou´ kolosů…
😉

honza19hk

o třeba ty naše slyvný gripeny.Když už je máme tak by se aspoň hodily.A navíc ten tank by taky nejezdil furt,ono to dost žere a dojezd to má do cca 1000km bez přídavných nádrží(dle typu tanku).
jinak postavit se tomu mužeš třeba s velkým buldozerem nebo dalším tankem.nemysli si ale že by armáda po něm nestřílela,pokud by ohrožoval civilisty.Navíc na zneškodnění tanku nepotřebuješ ani raketu.Stačí zápalná lahev a hodit to dozadu kde má sání a motor.Jakmile mu začne hořet motor a tím pádem i hydraulika tak dojel.A nebo mu zničit pásy,což je na tanku nejzranitelnější místo.Stačí ocelová tyč nebo traverza a zastrčit mu ji po směru otáčení hnacího kola.Spolehlivě roztrhneš pás.Vím to protože jsem sběratel téhle techniky a už se mi to povedlo o kládu v lese.
Takže tan vyřadíš i bez nějaký armády, když víš jak na to.Já bych ho zneškodnil uplně bez problémů.

Zbynas

Podle mě by ho zastavili ještě před městem. By si ho všimli hned, než by dojel do města, bylo by po něm, i když tank umí docela pelášit, ale ne zas tak rychle.

klob1

Tak u nás spoluobčané by si s ním poradili raz dva, když by jim to hodilo pěkných pár penízků. Jen nevím, v kterém kovošrotě by jim to vzali. Možná i s těmi u vnitř by to rychle přemístili. Tak na vojně jeden dokázal přemístit tank, jen u jednoho dílu ato posledního an něj přišli. Hm,ale jak se mu to povedlo si doma složit, a v kasárnách zase rozložit , pak pžřemístit po kouskách domů? Pěkný šikulka, chudáci vyšetřovatelé asi měli práci v hlavách, když jim to říkal, jak je možné, že to dokázal? A to s tím nejel jako v celku. Tak to je asi machr, že by i ty spoluobčany možná školil ještě?
My nadáváme na ty spoluobčany a oni mohou být třeba i užitečný tedy pak v takovém případě.

mosoj

Jeden obranný granát na pás a je po žežulkách.
Víš co to je pancerfaust a od té doby zbrojařská technika nějak pokročila.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pan­c%C3%A9%C5%99ov%C3%A1_p%­C4%9Bst