Avatar uživatele
Registrovaný

Utajované skutečnosti?

Osoby, které jsou prověřeny a prověřovány k tomu aby se mohly seznamovat s tzv. "utajovanými" skutečnostmi a vyhovují tomu, že se mohou s takovými skutečnostmi seznamovat obdrží od úřadu (většinou NBU) doklad (diplom, osvědčení) o tom, že se mohou s takovými skutečnostmi seznamovat. Podle důležitosti se vydávají osvědčení na různé stupně. Od vyhrazeného po přísně tajný. Většinou jde o zaměstnance státní. Armáda a pod. Jsou tito zaměstnanci finančně odměňování za získání osvědčení? jsou finančně odměňování rodinní příslušníci těchto zaměstnanců? Podle stupně utajení se prověřují i rodiny těchto zaměstnanců. Pokud zaměstnanec vyhovuje musí tedy principiálně vyhovovat i rodinní příslušníci. Jsou rodinní příslušníci finančně odměňování za to, že vyhovují požadavkům.

Zaměstnanci a rodinní příslušníci nejsou v této společnosti považování za tzv. "obyčejné, normální" lidi, už jen z toho důvodu, že jsou prověření a vyhovují požadavkům, které zcela jistě nejsou standardní pro zbytek společnosti.

Pokud zaměstnanec má platnou prověrku na stupeň utajení vidí to na výplatní pásce? Je tam položka např. : stupeň utajení "TAJNÉ" - odměna 100 000,-Kč (u každé výplaty)

Rodinní příslušníci těchto zaměstnanců mají většinou bankovní účty. Vidí na svých výpisech např. : platba z ČNB za stupeň utajení "TAJNÉ" - 100.000,-Kč ?

Mi to tak připadá. že stát chce něco a platit neplatí...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne. Takovéto náhrady se neposkytují. Každá pracovní pozice na kterou je třeba těhto prověrek, mají ve svém platovém ohodnocení tuto skutečnost zahrnutou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Prověrka je jedním z požadavků pro konkrétní pozici - a tato pozice má - samozřejmě, patřičně zohledněn i plat...
Koneckonců - nikdo není nucen na takové pozici pracovat.
:-D


Avatar uživatele
Zlatý

Pracovníci s určitým stupňom práce s utajovanými skutočnostiami nepracujú len v štátnej sfére, ale i vo verejnej a súkromnej sfére. Podľa ich preverenia sú zaradení do pracovnej pozície a svoju náplň práce (včetne zodpovednosti) majú zohľadnenú v plate.

Napríklad jestvujú aj podnikové tajomstva, pri podpise pracovnej zmluvy podpisujete aj svoju povinnosť udržiavať ich v tajnosti mimo vlastnú prácu, podľa stupňa utajenia., čo sa mnohí nedodržujú (hlavne doma, medzi priateľmi a pri alkohole).


Avatar uživatele
Zlatý

Za komoušů jsem byl oprávněn se u jednoho velkého státního podniku seznamovat a pracovat s tajnými a přísně tajnými informacemi a dokumenty. Příplateik v podobě tzv. "držhubného" jsem nedostával, tato pracovní pozice byla velmi slušně ohodnocena v základní i pohyblivé složce mzdy. Režim práce podléhal velmi přísným podmínkám, dokumenty jsem ukládal do tresoru a ten denně pečetil. Za zadkem jsem měl neustále státní bezpečnost, každé dva roky podléhal s celou rodinnou bezpečnostní kontrole a nesměl ke kapitalistům. Seděl jsem sám v kanceláři a při práci s materiály PT bylo nutno se uzamknout.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2240
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 548
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.