Ing.internet

Úsporná či klasická žárovka?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Záleží na tom, kde je žárovka použita. Úsporné žárovky nejsou vhodné v místnostech, kde se často rozsvěcí a zhasíná (předsíň, koupelna, WC apod.)Tam, kde je rozsvíceno delší dobu je úsporná žárovka výhodnější.

Další odpovědi
tom004

Úsporná LED.Malá spotřeba,dlouhá životnost,lze použít i na WC,koupelna,před­síň,ap.,kde se rozsvěcí často,a na krátkou dobu.Zářivkové,se používali/jí tam,kde se svítí min. 4 hodiny bez vypínání.

annas

Jedna z mnohých odpovědí.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/usporne-ziarovky-klasicke-ziarovky

suaeda

Musím souhlasit s ostatními. Úsporná výbojka nemá ráda časté zhasínání a rozsvicování. Na těchto místech (wc, koupelny, chodby) je lepší klasika. V místnostech, kde se svítí déle je výhodná výbojka, která si vezme méně proudu než klasická žárovka (18W výbojka svítí jako 75W klasická žárovka). Nevýhoda výbojek nesvítí hned naplno. Nad kuchyňskou linkou a menší osvětlované plochy, kde se svítí déle je dobré použít led žárovky. Jsou sice dražší, ale jejich spotřeba je prakticky zanedbatelná (25W klasická žárovka je rovná svítivostí 3W led žárovce). K každém případě co mám vyzkoušeno je lepší kupovat výbojky (a ledky) od značkových firem a raději trochu dražší s delší životností. Levné výbojky ze supermarketu a jiných prodejen vydrží jen několik málo měsíců!!!

Drap

Jak na co se používá.