Ušetři kondenzačni plynovy kotel spotřebu plynu jak uvaději vyrobci-když se co 6 minut zapina čerpadlo.Nemate zkušenost.

Nevim zda je to dobra investice do kondenzačniho kotle…ušetřit plyn a vydat vice za elektřinu-čerpadlo.Porad­te.dekuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Aby jste ušetřil na kondenzačním kotli plyn , nesmíte mít teplotu na kotli více jak 40 oC !! Pokud máte na kotli větší teplotu
otopného média, chová se kotel jako normální, a peníze o které stál více, jste vyhodil z okna.

Časté zapínání oběhového čerpadla a zřejmě i kotle je otázka nastavení vztahu regulace, požadované teploty a pokud je regulace ekvitermní i venkovní teploty.
Dále to záleží na hysterezi regulátoru a množství vody v topném okruhu. Toto ale spíš plyn ušetří vzhledém k podmínkám v jakém celá tato soustava pracuje.
Příkon oběhového čerpadla není velký. Je třeba porovnat jeho příkon a nějakým způsobem zjist spotřebu plynu. Tu porovnat se spotřebou před instalací kondenzačního kotle a po instslaci.

Rozhodující ale je, jaké máte tepelné ztráty na domku a na jakou teplotu topíte. Podle toho a jejího seřízení se bude chovat regulace.

Tu elektřinu spotřebujete i u normálního kotle. Rozdíl mezi kondenzačním kotlem a normálním kotlem je v tom, že kondenzační kotel dokáže zužitkovat i teplo které vám normálně odejde komínem, tedy ušetříte na plynu. Za jediné podmínky
nesmíte mít teplotu otopného média ( vody) větší jak 40oC.

Další odpovědi
elektrikář

Záleží jak jsou položené topné trubky pokud máte podlahové topení jaká je akumulační schopnost podlahy a nastavení termostatů na jednotlivých větvích. Pokud čidla zaznamenají vychladnutí, čerpedlo spouští cirkulaci vody a dohřívání prostoru.

Midoc

Plynový kondenzační kotel má vyšší účinnost oproti novému plynovému kotli. Využíva i teplo ze spalin, které se ochladí pod teplotu rosného bodů.
Nový kotel má účinnost spalování přes 90%. Nový kondenzační má
účinnost až 107%. Ušetří se tímto způsobem asi 15% plynu.