JanyOK

Určení viníka nehody u přestupkové komise?

Dopravní policie určila viníka nehody, pak šlo vše na přestupkovou komisi a ta změnila po 3 měsících rozhodnutí dopraváků , určila jako viníka druhého řidiče. Původní viník neměl na auto technickou, měl propadlý řidičský průkaz, prý to ale nevadí, netýká se to dopravní nehody. Může změnit přestupková komise rozhodnutí policie?

Odpovědi
Protiva

S propadlým řidičákem a bez TK nemá na silnici co dělat. Je viníkem, i když se nic nestane. Ten řidič opravdu na silnici nemá co dělat. Je viníkem, ať se ti to líbí, nebo ne.

mojitek

Nenapsala jste průběh nehody.Jsou totiž situace kdy absence TK ani ŘP nehraje velkou roli.Bohužel takhle to je..
Doplňuji:
Tak asi se Vám nelíbilo to co jsem napsal.Příště odpovím sice nepravdivě ,ale aspoň se to líbit bude 😉