led

upgrade win XP pro > win 8 (8.1) pro. Budú mi fingovať pôvodne nainštalované programy?

Ide mi hlavne o msOffice, Pinacle studio, prípadne plné programy s podmienenou inštaláciou v deň zaslania (vtedy sú free), sú stavané na win XP a win 7.
Nemá niekto skúsenosti?
Ďakujem za rady
Doplňuji:
PC (64)to zvládne hravo

Nejlepší odpověď
beer

Než začneš řešit funkčnost nainstalovaných programů, nejdříve si zjisti, zda tvůj PC takový upgrade vůbec zvládne..
Doplňuji:
http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows-8/system-requirements

led

beer,
ďakujem za uvedenie informácii:
„Po upgradu budete muset znovu nainstalovat všechny své kompatibilní desktopové aplikace pomocí originálních instalačních disků nebo e-mailů s potvrzením nákupu (pokud jste aplikace zakoupili online). Pokud aktualizujete z Windows 8 na Windows 8.1, budete muset znovu nainstalovat jenom aplikace, které jste měli z Windows Store. Uděláte to tak, že ve Windows Store potáhnete prstem od horního okraje obrazovky nebo kliknete pravým tlačítkem myši, klepnete nebo kliknete na Vaše aplikace a potom vyberete aplikace, které chcete přeinstalovat. Aplikace se dají znovu nainstalovat taky z Úvodní obrazovky – klepnutím nebo kliknutím na dlaždice.“
myslím, že táto informácia odradí mnohých upgradechtivých s počkaním na ďalšiu verziu windowsu.

led

Prepáčte omyl.
má byť: Budú mi fungovať pôvodne nainštalované programy?