Kelt

Učí se policisté sebeobranu nebo nějaké bojové umění?

K otázce mne vedla skutečnost, že byli oceňováni nejlepší policisté a jeden In memoriam. Jak je možné, že policisté, kteří jsou přijímáni na základě fyzických a jiných testů a jistě jsou cvičeni i v bojovém umění a učí se likvidovat protivníka ,nedokážou zlikvidovat chlapíka s nožem. Te se cvičím v každém kurzu sebeobrany, vidíme to ve filmech, kde je zločinec s nožem snadno zlikvidován (film se dá upravit, není objektivní). Na jedné straně si policisté neumí poradit s chlapíkem, který má nějakou zbraň. V USA by na něj namířili zbraň a pokud by do 5 s neuposlechl, začali by střílet). A jinde se píše, že použili proti nějakému opilci donucovací prostředky. Tedy v každém případě nevhodné nástroje k dosažení daného výsledku.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano, cvičí se. To, že policista při zásahu někdy zemře, se prostě někdy stane. A nevěř všemu, co ukazují ve filmech.

Další odpovědi
jepik

Každý měsíc musí všichni policisté v přímém výkonu (kancelářský nemusí), absolvovat bojovou přípravu v rozsahu 8 hodin. Součástí bojové přípravy ( zvýšení tělesné kondice rozcvička a tělocvik, sebeobrana a střelecká příprava).Účast je povinná a každý vedoucí je zodpovědný, aby v měsíčním plánu služeb toto naplánoval.

Smlouvyzdarm

Kelte obrana proti noži je tak padesát na padesát, a to za předpokladu, že se trochu umíš bránit. Pak zůstává otázkou jak to s nožem umí útočník. Jinak policisté se neučí žádné konkrétní bojové umění je to kombinace takříkajíc všeho co se hodí. Nemůžu souhlasit, že donucovací prostředky jsou nevhodné (pokud jsem tedy pochopil vše správně). Policista má použít takový prostředek, který je nezbytně nutný k překonání odporu osoby, kteý porušuje zákon a střelba je až ta úplně poslední možnost. Tak je v této věci postaven náš zákon a policisté ho prostě musí dodržovat.

cechacek

Policista když použije zbraň, to sepisování, řada protokolů vyšetřování GIPS a.t.d., jo Amerika náš vzor, ale jenom pro někoho