Ubytovací prostor pro 14 ovcí

Kolik M2?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pro eko-zemědělství se doporučuje:
Velikosti stájí a výběhů se určují podle počtu chovaných zvířat.
Pro ovci 1,5 m2 plochy stáje, 2,5 m2 plochy venkovního výběhu

Pro jehně do odstavu
0,35 m2 plochy stáje, 0,5 m2 plochy venkovního výběhu

Pro jehně do 1 roku
0,8 m2plochy stáje, 1 m2 plochy venkovního výběhu

Pro plemenného berana
4 m2 plochy stáje, 10 m2 plochy venkovního výběhu.
www.eposcr.eu/fi­les/informac/­.../Rukovet%20cho­vatele%20ovci­.PDF

Ministerstvo zemědělství – Minimální standardy zařízení pro chov na straně 7528, vyhláška 464/2009 Sb.

Podlahová plocha ve stájích pro ovce a kozy musí být minimálně

  1. 0,15 m2 na 10 kg živé hmotnosti u bahnic nebo koz,
  2. 0,15 m2 na 10 kg živé hmotnosti u jehňat nebo kůzlat,
  3. 0,25 m2 na 10 kg živé hmotnosti u plemenných beranů nebo kozlů ve skupinovém kotci,
  4. 0,30 m2 na 10 kg živé hmotnosti u plemenných beranů nebo kozlů v individuálním kot­ci.

Další požadavky pro chov ve zmíněné vyhlášce www.mvcr.cz/sou­bor/sb147-09-pdf.aspx

Další odpovědi
kapka

minimální VNITŘNÍ PLOCHA stáje na ovci či kozu – 1,5 m2/ks
minimální VENKOVNÍ PLOCHA na ovci a kozu – 2,5 m2/ks
Pokud mají ovce jehňata, jsou rozměry větší. Více v odkazu.

Zdroj: http://www.zo­otechnika.estran­ky.cz/clanky/e­kologicke-zemedelstvi/us­tajeni-koz-a-ovci-v-eko-zemedelstvi-.html