Po předplacení nájmu dopředu na 5 let se osoba chce náhodou po 2 letech přestěhovat. Jak dostane peníze zpět?

Je nutnost mít nějakou nájemní smlouvu s potvrzením, dokdy je předplaceno, aby dostal peníze zpět? Jinak člověk nemá důkaz a peněz se nedočká? Nebo je to tak, že pokud se to předplatí, tak ta částka prostě padla na pronájem a nevrací se, a když se pak ta osoba přestěhuje, tak tam pak 3 roky nikdo nesmí? Ale majitel tam pak může kdykoliv zase přijít jak chce, či se klidně o rok později vrátit zpět a zase tam ještě na dva zbylé roky bydlet?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nepřesně formulovaná otázka.

Nájemní smlouva a potvrzení o zaplacení či
předplacení nájemného jsou dvě různé věci.

Nájemce (nikoliv majitel!!) je povinen nájemné hradit po celou dobu platnosti
smlouvy (trvání smluvního vztahu). Pokud se nájemce odstěhuje, je to jeho věc,
ale nájemné musí platit dál.

Jiná situace by nastala v případě ukončení nájemního vztahu
(písemnou dohodou s majitelem nebo výpovědí).

Další odpovědi
Tw!st

Jde o to jak je to napsané v nájemní smlouvě, pokud je tam jasně napsané že v případě že se rozhodně přestěhovat tak se předplacení nevrací, tak to také bude.