p-e-t

U her mi to nedovolí rozlišení větší jak 1280×960, víte někdo proč?

Potřeboval bych prosím poradit :) Mám docela dobrý počítač a mám tu spoustu her, ale žádná mi nedovolí abych si nastavil rozlišení větší jak 1280×960 uz ani toto rozlišení ne. Nevím proč, můj monitor má rozlišení 1366×768 a 60HZ. Předem děkuji za odpovědi ;) (Jen chci aby grafika her byla lepší)

Nejlepší odpověď
Hohny

No pokud máte monitor s rozlišením 1366×768, tak nemůžete dát vyšší než těch 1366×768…Vždyť 1280 bodů na šířku se už skoro blíží vašim 1366ti a 960 bodů na výšku je dokonce více než má monitor. Menší problém je v tom, že váš monitor má poměr stran 16/9, kdežto rozlišení 1280×960 je klasické 4/3, takže co potřebujete je přidat na šířce a ubrat na výšce, tedy dát přesně těch 1366×768, ale to už záleží na typu hry, jestli umožňuje širokoúhlé zobrazení v poměru stran 16/9, ty aspoň trochu novější by to měli podporovat.
Doplňuji:
Ale i tak se vám kvalita nezlepší, je to jenom pár bodů na šířku navíc, ale aspoň to budete mít komplet přes celou obrazovku a využitý každý bod vašeho monitoru.
1366×768 je malé rozlišení (klasické u notebook displejů), tak nemůžete čekat zázraky.

Další odpovědi
bolak

To máš teda pěkně panovačnej uher.

Jinak platí to co říká hohny, když máš maximální možný rozlišení X krát 768, tak přece nemůžeš chtít po hře aby fungovala X krát 960. Nezbejvá než se poohlídnout po lepším monitoru, dyť dneska je to všechno za bobek, nový lcdčko 1920×1080 seženeš klidně i pod dva a půl tisíce, a z bazáče nebo na aukru ještě levnějc > http://lcd-monitory.heure­ka.cz/f:3302:1­3143,13150/?o=4

huxa

  1. hry neumožňují větší rozlišení
  2. tvá grafika nezvládne větší rozlišení
  3. jiná možnost

dle mého bude nejpravděpodobnější a

Reuef

a jak velky mas monitor ?