Avatar uživatele
Fubu

Trvanlivost kontaktních čoček?

Mám měsíční kontaktní čočky. Nosím je příležitostně (cca 10x do měsíce na pár hodin). Jak poznám, že už je mám vyhodit? Přijde mi, že pokud se nenatrhnou a jsou pravidelně naložené v roztoku, tak se to zjistit nedá. V čem spočívá ta jejich "degradace" ???

Zajímavá 0 před 3366 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
maja49

Nosím také měsíční kontaktní čočky opravdu celý měsíc. Teoreticky bys je měsíc po otevření ze sterilního prostředí měl vyhodit, ale já to nedělám. Pravidelně měním čistící roztok (a většinou čočky mechanicky promnu). Třeba až po 2 měsících nošení mě začnou tlačit a to je známka toho, že je vyměním. Doktorka říkala, že v tom nevidí problém..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klarzma

Kontaktní čočky nosím také, už několik let. Vždy, když jsem měla měsíční čočky, tak jsem je nosila klidně i dva měsíce, dokud jsem prostě necítila, že mě třeba neřežou nebo tak. Nedělám to od té doby, co jsem si tím přivodila zánět rohovky a skoro půl roku jsem se ho nemohla zbavit. Možná jsem byla neopatrná a omylem si do oka zanesla nějakou špínu, ale očařka mi řekla, že jsem si to mohla způsobit i právě nepravidelným měněním čoček .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honzovo

Ahoj, pěkný článek ohledně expirace čoček a proč je důležité na ni dát pozor přikládám v odkazu :-).

Zdroj: http://videni.cz/kontaktni-coc ky/pece/133-neexperimentujte-s -expiraci

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
m.a.t.e.s

Také nosím kontaktní čočky nepravidelně, většinou jen na sport. Snažím se zapisovat, kolikrát je použiji (alespon přibližně) a po cca 30 použití je většinou vyměním. Je to většinou doba, kdy už začínají být nepříjemné po delším nošení. Btw zajímavý odkaz od uživatele honzovo.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek