Pavel CZ

Trava v zari?

Kdyz zaseju travu v zari, poroste mi?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jistě, běžně se děla tkzv. podzimní setba nebo dosev.

Další odpovědi
jarčáč

tráva je velmi rozmanitá rostlina a roste téměř po celý rok.Potřebujete k tomu ovšem podzimní hnojivo.Zde je jeden odkaz na eshop, kde si ho můžete koupit 🙂

Zdroj: http://www.hob­byexpert.cz/o­siva-a-hnojiva/?gclid=CI­_rn-eBxpwCFc4TzAod­dEhMLQ

Lencis

Podzim je ideální pro výsev trávníku !!!

Pro každý druh trávníků jsou sestaveny speciální travní směsi. Při nákupu si dobře prostudujme základní informace uvedené na obalu, abychom mohli vypěstovat travní porost žádoucích vlastností. Musíme si ujasnit účel, ke kterému budeme trávník používat. Každá travní směs také vyžaduje jiné, často odlišné ošetřování, zejména výšku pokosu, frekvenci sečení, zatížení pohybem osob nebo zvířat.
Na trhu je celá řada travních směsí v široké nabídce druhů (např. směs pro trávníky anglického typu, pro méně zatěžované okrasné trávníky, pro rekreační a sportovní plochy, s jetelem na kvalitní zelené krmení a seno, parková směs, hřištní, golfová, standard, obnova, luční) a balení od půlkilogramových sáčků, přes 2kg papírové tašky, 10kg tašky až po 25kg pytle. Nejčastěji požadovanými typy pro běžné zahrady jsou dekorativní (okrasný), zátěžový anebo volně rostoucí trávník (louka).

Nový trávník zakládáme buď zjara, v době, kdy se půda začne ohřívat, ale ještě není horko, tedy od dubna do května, nebo na podzim mezi srpnem a zářím, kdy jsou podobné podmínky. V těchto obdobích bývá dost srážek a přiměřeně slunce.

Více zde:

Zdroj: http://www.ces­kykutil.cz/zah­rada/okrasna-zahrada/podzim-je-idealni-pro-vysev-travniku

Dandi

Jsou travní směsi, které se sadí pouze na podzim. Když koupíte správnou směs, tak poroste.

alenka901

více info tady

Zdroj: http://www.oby­dleni.cz/tipy-a-rady/zakladani-noveho-travniku/

Attack-design

ne

pepee32

podle toho jak tuhá bude zima

ilonka

ano poroste a dobre protoze je vetsi vlhko

Polaskova44

Poroste a pokud nebude příliš velká zima, tak si myslím, že by se trávníku mohlo i dobře dařit. Jen teda dávejte pozor na to, aby vám někde nezačal prorůstat. Právě s tím jsme měli problém my. Nakonec jsme to museli vyřešit pomocí takovéhoto neviditelného obrubníku: https://www.a­grotex.cz/kata­log/dle-ucelu/obrubniky_271