annas

Tenis a kanár

3. pokračování. Poslala jsem dotaz na stránku Ptejte se knihovny a dnes obdržela mail s odkazem na tuto adresu s tím, že vysvětlení se dá brát, i když není nikde jinde potvrzené.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-ve-sportu-dostal-kanara

Nejlepší odpověď
kupkina

Mně osobně přijde toto metaforické vysvětlení příliš komlikované. Autority se shodují v tom, že původ je nejasný, takže si můžeme víceméně vymýšlet a dohadovat a nabízet vysvětlení podle míry naší lásky pro poezii. Zajímavé je, že kanár nemá v cizině obdobu: angličtina má bagel, francouzština roue de bicyclette, vztahuje se tedy na tvar nuly ve výsledku.