tyrox

Teleskopický obušek nebo vzduchovka?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Vás názor. Mám doma dvě zbraně : vzduchovku a teleskopický obušek. Nevím, kterou z nich byl mě po večerech nosit, když chodím přes město a všude jsou samé individua. Nechci prosím odpověď typu : měl by sis koupit pepřák nebo paralyzér. Rozhoduji se mezi těmito zbraněmi.
Pozn. vzduchovka: Baby desert eagle
obušek : Nekalený ,21 cm (v roztaženém 53), vyrobenu v ČR
Doplňuji:
Budu tedy nosit obušek, díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Alesh

tvl, to chceš po nich střílet vzduchovkou? Jsi normální? Pořiď si sprej a případně ten obušek.

Další odpovědi
anonym

Chceš si připadat jako velkej drsňák se vzduchovkou…
ROFL…
Ani vzduchovku, ani obuch – ani pepřák, nic nenos, maximálně by ses dostal do průšvihu.
Přihlas se do nějakého kurzu sebeobrany – schopnost eliminovat nebezpečné situace nespočívá ve zbrani – zejména jde o psychické schpnosti a dovednosti!!!

Lamalam

Ani jedno. Já nosím Glock 26.

Teleskop už mi kolikrat zachranil kejhak .
Zduchovka je sice na 4 metri dost nebezpečna , ale ja prfeferuji obušek

led

Ani jedno, ani druhé.
Teleskopický obušok i vzduchovka pri nevhodnom použití sú kvalifikované ako zbraň.
Akákoľvek zbraň vzbudzuje v človeku pocit sily. Ak ju má, počíta aj s jej použitím.
Teoretický príklad: pri potulkách mestom sa nejakemu „individiu“ znepáči váš záujem o vaše okolie (aj keď obdivujete len architektúru), kedže v množstve je sila, zavolá si kamarátov a chcu si s vami „pohovoriť“, vy budete reagovať vytiahnutím zbrane, stačí len náznak a tu začne problém, oni skúsení bitkári budú reagovať podobným spôsobom a ak dostanú strach(?), hneď na svoju obranu zavolajú policajtov a navzájom si dosvedčia, že ste ich napadli. Myslím, že nemusím ďalej rozvádzať… Poznám takýto prípad, kde nevinný napadnutý, preto, že vytiahol „zbraň“, mal niekoľko mesiacov opletačky s políciou.
Ak už musíte chodiť večer po nebezpečných miestach, snažte sa nedať príčinu k takejto situácii a radšej sa prihláste do kurzu sebeobrany a sebaovládania. Pomaly v každom meste ich už nájdete niekoľko.
Ak vidíte, že situáciu nezvládnete, radšej urýchlene opustite priestor, to nie je útek zo zbabelosti, ale pud sebazáchrany Teda za predpokladu, že nebránite spoločníčku, v tom prípade jej dožičte čas a bezpečie na útek a potom aj vy „zdrhnite“!
Uvedomte si, to čo vidíte v akčných filmoch, to sú hodiny a hodiny natrénované zohrané akcie profesionálov, to nie sú skutočné bitky.
mowla vám dobre radí!
Zbrklosť kombinovaná s nevedomosťou to je najlepšia cesta do problémov.

Nazdar Bazar

Vezmi si vzduchovku a kriminální živly budou volat policii na tebe.
Doplňuji:
Ano jak říkal tady Questman přihlaš se. Navíc tě Otípka pobaví.
http://www.stre­am.cz/porady/sko­lapreziti

Questman

Přihlaš se na kurzy Krav maga.
Je to druh boje, který zaručí i fyzicky slabému člověku převahu nad mnohonásobně silnějším a větším soupeřem.
Pro pokročilejšího uživatele není problém někoho i na několik vteřin zcela paralyzovat jediným děleným úderem, či ho dokonce zabít :)
Navíc není těžké se to naučit, pro základní obranu stačí zpravidla jen několik lekcí

Awe

Questman:nic proti tobě, ale krav maga stojí za h…Všichni to teď vidí na netu ale je spousta efektivnějších bojových stylů.

Polaskova44

Osobně bych taky vsadila spíš na ten obušek. Sama taky jeden mám, ale naštěstí jsem ho nikdy nemusela použít. Máme doma i vzduchovku, kterou si manžel před nějakou dobou koupil z https://gun.cz/Vzduchov­ky/ ale upřímně je to tak velká zbraň, že si nedokážu představit, že bych ji měla s sebou nosit na svoji ochranu. To ten obušek je skladnější.

led

teleskop môže zastrašiť, ale v prípade skúsených bitkárov, vám veľa nepomôže.
Vždy treba uvážiť jeho použitie a práve tento zlomok sekundy je pre vás nebezpečný, čo oni hneď využijú.
Vyrastala som v štvrti, kde sa aj policajt (teda v našich dobách „súdruh príslušník VB“) bál chodiť sám a presne na takúto chybu (nôž, palicu, či inú zbraň) bitkári čakali, aby sa „zabavili“. Nakoniec to skončilo tak, že tých najvychýrenejších vysťahovali mimo mesta s doživotným zákazom pobytu.