Avatar uživatele
tyrox

Teleskopický obušek nebo vzduchovka?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Vás názor. Mám doma dvě zbraně : vzduchovku a teleskopický obušek. Nevím, kterou z nich byl mě po večerech nosit, když chodím přes město a všude jsou samé individua. Nechci prosím odpověď typu : měl by sis koupit pepřák nebo paralyzér. Rozhoduji se mezi těmito zbraněmi.
Pozn. vzduchovka: Baby desert eagle
obušek : Nekalený ,21 cm (v roztaženém 53), vyrobenu v ČR
Doplňuji:
Budu tedy nosit obušek, díky za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: tyrox

Zajímavá 0 před 3589 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

tvl, to chceš po nich střílet vzduchovkou? Jsi normální? Pořiď si sprej a případně ten obušek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Chceš si připadat jako velkej drsňák se vzduchovkou…
ROFL…
Ani vzduchovku, ani obuch – ani pepřák, nic nenos, maximálně by ses dostal do průšvihu.
Přihlas se do nějakého kurzu sebeobrany – schopnost eliminovat nebezpečné situace nespočívá ve zbrani – zejména jde o psychické schpnosti a dovednosti!!!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?led Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Ani jedno. Já nosím Glock 26.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
123123123

Teleskop už mi kolikrat zachranil kejhak .
Zduchovka je sice na 4 metri dost nebezpečna , ale ja prfeferuji obušek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ani jedno, ani druhé.
Teleskopický obušok i vzduchovka pri nevhodnom použití sú kvalifikované ako zbraň.
Akákoľvek zbraň vzbudzuje v človeku pocit sily. Ak ju má, počíta aj s jej použitím.
Teoretický príklad: pri potulkách mestom sa nejakemu „individiu“ znepáči váš záujem o vaše okolie (aj keď obdivujete len architektúru), kedže v množstve je sila, zavolá si kamarátov a chcu si s vami „pohovoriť“, vy budete reagovať vytiahnutím zbrane, stačí len náznak a tu začne problém, oni skúsení bitkári budú reagovať podobným spôsobom a ak dostanú strach(?), hneď na svoju obranu zavolajú policajtov a navzájom si dosvedčia, že ste ich napadli. Myslím, že nemusím ďalej rozvádzať… Poznám takýto prípad, kde nevinný napadnutý, preto, že vytiahol „zbraň“, mal niekoľko mesiacov opletačky s políciou.
Ak už musíte chodiť večer po nebezpečných miestach, snažte sa nedať príčinu k takejto situácii a radšej sa prihláste do kurzu sebeobrany a sebaovládania. Pomaly v každom meste ich už nájdete niekoľko.
Ak vidíte, že situáciu nezvládnete, radšej urýchlene opustite priestor, to nie je útek zo zbabelosti, ale pud sebazáchrany Teda za predpokladu, že nebránite spoločníčku, v tom prípade jej dožičte čas a bezpečie na útek a potom aj vy „zdrhnite“!
Uvedomte si, to čo vidíte v akčných filmoch, to sú hodiny a hodiny natrénované zohrané akcie profesionálov, to nie sú skutočné bitky.
mowla vám dobre radí!
Zbrklosť kombinovaná s nevedomosťou to je najlepšia cesta do problémov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Vezmi si vzduchovku a kriminální živly budou volat policii na tebe.
Doplňuji:
Ano jak říkal tady Questman přihlaš se. Navíc tě Otípka pobaví.
http://www.stre­am.cz/porady/sko­lapreziti

Upravil/a: Nazdar Bazar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Přihlaš se na kurzy Krav maga.
Je to druh boje, který zaručí i fyzicky slabému člověku převahu nad mnohonásobně silnějším a větším soupeřem.
Pro pokročilejšího uživatele není problém někoho i na několik vteřin zcela paralyzovat jediným děleným úderem, či ho dokonce zabít :)
Navíc není těžké se to naučit, pro základní obranu stačí zpravidla jen několik lekcí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Questman:nic proti tobě, ale krav maga stojí za h…Všichni to teď vidí na netu ale je spousta efektivnějších bojových stylů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Polaskova44

Osobně bych taky vsadila spíš na ten obušek. Sama taky jeden mám, ale naštěstí jsem ho nikdy nemusela použít. Máme doma i vzduchovku, kterou si manžel před nějakou dobou koupil z https://gun.cz/Vzduchov­ky/ ale upřímně je to tak velká zbraň, že si nedokážu představit, že bych ji měla s sebou nosit na svoji ochranu. To ten obušek je skladnější.

Avatar uživatele
led

123123123,
teleskop môže zastrašiť, ale v prípade skúsených bitkárov, vám veľa nepomôže.
Vždy treba uvážiť jeho použitie a práve tento zlomok sekundy je pre vás nebezpečný, čo oni hneď využijú.
Vyrastala som v štvrti, kde sa aj policajt (teda v našich dobách „súdruh príslušník VB“) bál chodiť sám a presne na takúto chybu (nôž, palicu, či inú zbraň) bitkári čakali, aby sa „zabavili“. Nakoniec to skončilo tak, že tých najvychýrenejších vysťahovali mimo mesta s doživotným zákazom pobytu.

před 3589 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek