zjentek

Taky máte podobný pocit, že covid se momentálně chová tak, jako by se v nás lidech teprve dokonale vyvíjel?

Mám neblahý pocit, že se covid na cosi připravuje. A jen mě v něm utvrzuje rozdílné chování covida v různých zeměpisných šířkách a délkách. (;

Kategozie HMYZ A PARAZITI. (;

Odpovědi
Kepler

O nějakém vývoji by se dalo mluvit teprve při mutaci toho viru. Zatím k ní díkybohu nedošlo a tak je asi tak stejně nebezpečný, jako obyčejná chřipka. Nemyslím si, že by se choval rozdílně v závislosti na zeměpisné poloze.

Edison

A to ještě nemluvíme příliš o zbytku rodinky… SARS, MERS a jistě bude širší. Ne nadarmo je označován celým jménem SARS-CoV-2, oproti původnímu SARS-CoV. Prostě kapku pomutoval (i když to se neříká, možná je to spíš jiná větev) a zase to zkouší. A dvojka úspěšněji, než původní SARS.

dubraro

Kepler:
K mutaci SARS-CoV-2 již došlo, existuje agresivnější kmen L a méně agresivní kmen S.

Edison

Právě přemýšlím, jestli lze poznat, jestli jde o vedlejší větev od SARSu, nebo mutaci SARSu.

zjentek

A to by mě taky zajímalo. Kepler píše chřipka, jenže co ta rozsáhlá fibróza, které je covid už dnes schopen? To přece od chřipky neočekáváme, bo nám předešle nepředvedla.

„Díkybohu nedošlo…“ No a právě právě proto jsem položil otázku! Říkám, že mám z chování covida (celkový dnešní vývoj na zemi) pocit, že se jaksi zdokonaluje, vyvíjí… a proto se na názory ptám. Nevím, proč ten pocit mám. Že by vnuknutí? Schopnost vnímat a cítit věci, které se jiní musí učit a NEVĚŘÍ, dokud je nemají podloženy vzorci? Těžko říct… (;

zjentek

Lékařka, které prvně zakázali testy, to vysvětluje: Někdo přišel do VELÍNA viru, rozházel mu tam ty stoly a židle, jak byl zvyklej to tam mít, a to je podle ní divné, protože koronavir si eventuálně pustí „někoho někam“, ale PRÝ ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ ne do velína! A je to profesionálka! Což by vysvětlovalo vedlejší větev či mutaci a zda tomu „někdo“ pomohl.