autacek

Také je Vám líto historické ulice a smutno z toho, co dokáže takové působení „klimatických“ podmínek?

https://usti.id­nes.cz/vybydle­na-ulice-na-nivach-demolice-18-domu-havarijni-stav-p2q-/usti-zpravy.aspx?c=A180829­_423866_usti-zpravy_vac2

Nejlepší odpověď
dr.luha

Jo, v bytě (domě) se bydlí, bydlí, bydlí až se vybydlí. Klimakterické podmínky začnou působit, až se rozeberou krovy a spálí trámy. |:-)

Další odpovědi
Emefej

Líto mi to není, od odsunu Němců se tam nic neopravovalo, už začátkem osmdesátých let to tam vypadalo hodně podobně. To se zachránit nedá, zbourat.

Jako Ústečan si dovolím dvě faktické poznámky:
a – zmíněná ulice Na Nivách neleží v Předlicích
b – podobných lokalit je v krajském městě víc (např. některé bloky v Železničářské, Solvayově, Hrbovické, Prostřední atd. vypadají podobně)

Gonfaloniér

Popravdě ani ne, budovy vypadají z minulého století…I náš dům je někdy z počátku min. století – docela nedávná historie a neberu takové budovy jako památky…

Víc je mi líto zámků a hradů po celé Evropě a Asii, staré několik staletí, které se nechávají schatrat a rozpadnout… ještě hůř, když se tyto památky prodávají nastávajícím se soukromníkům nebo nedej bože, když z nich dělají muzea nebo v nich „sídlí“ parlament (Louvre,Versailles, Topkapi, Hofburg,…). -_-

Mc Merkurion

… takže cikánům už se neříká róm, ale klimatická podmínka („V 70. letech sem přišli Romové z likvidovaných slovenských osad.“) ???

Gonfaloniér

Oprava:
„Nestarajicim soukromnikum“