xiperio

Je vězení zadarmo? Jaké jsou náklady?

Teď jsem četl, že 1500. Ale to je trochu málo, ne? A že po propuštění nemá žádný dluh. Tak je basa zadarmo, nebo není?

Odpovědi
Drap

1500 neni zadarmo. Pokud nemáš před nástupem žádný dluh, nemáš ho ani po propuštění, pokud zaplatíš vězení.

Schluker

Je to 1500,– mesicne. Po propusteni dluzi podle toho, kolik mesicu odsedel. Kdyz odsouzeny ve vezeni pracuje, muze odejit i bez dluhu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Aha to znamená, že i když odsouzený je majetný nebo ve vězení pracuje tak zaplatí max 1500 za měsíc? No jestli je to tak, tak se nedivím, ze se tam někteří docela těší. Ale proč jim to nedají zaplatit všechno?

Schluker

Jestli je nekdo majetny nebo ne, by nemelo hrat zadnou roli. Zaplati oba stejne. V dobach davno minulych museli pribuzni nosit veznum jidlo, zadne jime nedostavali. Zrejme to nebyl uspesny model, kdyz uz neexistuje.
Obavam se, ze vetsina lidi ve vezeni nema tolik penez, aby zaplatila vse. Pri petiletem trestu by to bylo pres dva miliony a to uz je poradna sumicka. De facto by to odsouzene nutilo jeste vice zabreenout do nezakonne cinnosti. Vezeni jsou navic zrizovana na spolecenskou objednavku, zlocinci o ubytovani obvykle moc nestoji :)

xiperio

Ale pokud počítám dobře tak 1500 je na stravu 50 denně. Je jasné že ani to nemůže stačit. A co ostatní náklady? Kdo platí, ten zbytek?

Schluker

Zbytek plati danovy poplatnik. Je to kolem 1200,– denne…