misicka2310

Tak dnes mě propustili z porodnice…točí se mi hlava, co mám dělat?

ahojky tak mam zdravého chlapečka jen mě obtěžují od dneška rana kolem 3 se mi udelalo strašně nevvolno až na omdlení a tsrašně mě palí prsa jsou hodně nalitá a hoří mi s toho i hlava a to do slova ty 3 dny je pravda sem nenaspala jak 10 hodin a ted jsem doma anevím co dělat je to hrozné nemůžu usnout palí mě prsa mám průjem a točí se mi hrozdně hlava co mám dělat??? myslíte že je to tímk že jsem hodně unavená a vyčerpaná

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Ahoj misicko, gratuluju, tak vidíš, už to máš za sebou… Musíš se vyspat. Já jsem taky po porodu nespala. Vlastně jsou skoro tři dny nespala vůbec. Takže spi jakmile spinká miminko. Pokud to nejde, tak si aspoň lehni a odpočívej. Musíš se uklidnit a zjistit, že jsi opravdu doma. Měla jsi to vyvolaný, takže jsi měla víc stresu, tak se musíš zase vrátit do klidu…

S tím průjmem nemám zkušenosti, ale je možné že je to tím, jak ti vyvolávali porod. Pokud to bude trvat i do zítřka, tak si zavolej k doktoru třeba na gyndu a určitě ti poradí, co máš dělat. Hlavně ale pij dost vody, aby jsi se neodvodnila. Teď musíš pít za dva. Jíst by jsi měla víc, ale pít opravdu za dva…

Pokud jde o ty nalitý prsa…musíš co nejvíc kojit a hlavně odstříkávat mlíko. Ukázali ti to v porodnici? Mě to neukazoval nikdo. Nejlepší je to ručně. Na odsávačky se vybodni. Vezmeš čistou skleničku, umiješ si ruce i psa a dvěma prsty chytneš bradavku. Musíš ji mačkat tak, jak mačká bradavku miminko jazýčkem. Musíš na to přijít sama. Nebo to taky můžeš dělat jako já: vezmeš skleničku a položíš na její stěnu dovnitř do skleničky bradavku a palcem ruky jakoby tu bradavku přitiskáváš o tu stěnu. Tím se aktivujou všechny mlékovody a při opakovaném stiskávání dochází k odstříkávání a všechny mlékovody se aktivujou najednou.

Jinak, když budeš cítit, že máš některé místo v prsu tvrdé, tak stačí při kojení lehounce ono místo stisknout prstem. Pozor, aby jsi to nemačkala moc. Mléko se potom z toho mlékovodu uvolní a poteče rychleji a miminko by se mohlo zakuckat…

Potom hodně pomáhá dávat si na prsa studené obklady. Teplé se potom dávají, když chceš, aby mléko vytékalo rychleji, ale teď potřebuješ snížit produkci, takže prsa chlaď. Hlavně si dej pozor, aby jsi neodstříkala všechno, aby mělo miminko co jíst.

Za pár dní se to zlepší. Jenom si často měň v podprsence vložky, aby se ti tam nedostaly kvasinky. Neboj se, ale měla by jsi tomu předcházet. Držím ti palečky. Za chvíli se to zlepší, uvidíš, a pak si začneš kojení užívat. Hlavně odpočívej. To je teď nejdůležitější.

Další odpovědi
panenka

tak to ti misicko gratuluji k narození tvého syna.to že je ti na omdlení jsi unavená je způsobeno nedostatkem spánku který ted máš.zkus jestli můžeš někoho z tvojé rodiny poprosit zda by mohli k tobě chodit a občas si malého třeba vzít aby ses mohla prospat.na prsa si dej studený zábal který ti určitě pomůže (mě taky pomohl)hlavně dostatečně musíš jest a pít.pokud možno vždycky si také lehni když ti tvůj chlapeček zrovna spí.

mojitek

Sice Vam neporadim,ale GRATULUJU teeeeda rozhodne :o)
Doplňuji:
Kdo tady zase rozdava palce dolu ???

Jahoda

Já musím souhlasit s panenkou. Je ti zle, protože jsi málo vyspaná :). A MOC TI GRATULUJI k narození chlapečka!!

Džanička

Milá misicko,také Vám chci moc pogratulovat,nic Vám už radit nemusím,protože bych se opakovala.Jak se malý jmenuje??

anetadela1

Ahojky, taky moc a moc gratuluju. Myslím, že to je zánět v prsou, to co popisuješ. Chce to ledovat prsa. Já s tím zkušenosti teda nemám, ale sousedka to měla u obou dětí.

Nuk nuk

Gratuluju!!!!
V první řadě vězte, že jste v šestinedělí. To je holt období, které není jednoduché, tělo se snaží vrátitdo stavu před otěhotněním, hormóny se během této doby pomalu vrací do původní hladiny a Vy si ještě k tomu potřebujete zvyknout na „nové koleje“. Navíc i samo kojení je poměrně namáhavá věc.
Ty mdloby bych nejspíš připsala právě vyčerpání, nevyspání, navíc, pokud stále krvácíte, i to může být příčinou. Snažte se co nejvíce odpočívat. Když spí miminko, klidně si zdříměte také nebo alespoň relaxujte. Úklid a ostatní práce buĎ nechte na ostatní v rodině nebo to s nimi aspoň nepřehánějte. Až budete silnější, sama to poznáte a pustíte se do všeho, co jste dělala před tím.

Pálící nebo bolestivá prsa mohou být zpočátku normální. Hodně je mažte např. Bepanthenem, opravdu dost pomáhá.

Pokud budete mít dostatek odpočinku, myslím, že mdloby přejdou během jednoho, dvou týdnů. POkud by trvaly déle, nebo dokonce i po šestinedělí, zkuste se poradit s lékařem, zvlášť pokud jste při porodu použila epidurál.

Jakmile si Vy i mmiminko „zajedete“ určitý způsob kojení, přestanou Vás bolet i ta prsa. Kdybyste ale nemohla bolest vydržet nebo trpěla vysokými teplotami, nebojte se zavolat svému gynekologovi.