KateBeckett

Když chci studovat VŠ v USA, poradíte, kterou SŠ u nás si vybrat?

Dobrý den. Mám takovou otázku- v případě, že bych chtěla studovat na VŠ v USA, jakou je třeba vybrat SŠ v ČR? Je lepší se zaměřit na jazykové školy, nebo si vybrat něco s profesí? Co by jste doporučili? Děkuji za odpověďi!

--
Původní neotázka
Studium v USA- prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
ivzez

Kteroukoliv s rozšířenou výukou angličtiny.
(Pozor i na češtinu, aby ses na SŠ vůbec dostala → byste.)

Další odpovědi
da ny

Vybrala bych si velmi dobré gymnázium. Součástí výuky jsou na každé SŠ 2 CIZÍ jazyky. Jako hlavní si vyberte AJ, doplňujte samostudiem (filmy, seriály, knihy).
V průběhu SŠ můžete vyzoušet rok studia v USA. získáte představu a možná i nabídku ke studiu a stipendium… Doma odmaturujete po 5 (4+1) letech.
Totéž platí v rámci EU. Obvyklé je roční studium SŠ v Německu.
VŠ můžete studovat i na Sorboně…
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/studium-v-zemich-evropske-unie
http://www.cam­bridgestudy.cz/stu­dium-v-rakousku-svedsku-belgii-italii-a-dalsich-zemi-eu/
https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/139436-studium-v-zemich-evropske-unie/

Dcera sei oblíbila britskou angličtinu. Během prázdninového pobytu v USA hned chytla přízvuk 🙂 Hovořila plynně a „amíci“ jí perfektně rozumněli a chválili, včetně bratrance Kanaďana.Měla za sebou gymnázium (AJ,FrJ). Na školní výuku nespoléhala, vše „naposlouchala“ a rozšířila slovní zásobu z osvědčených i oblíbených seriálů, filmů v orig, čtením knih, časopisů.