Střídavá péče

Dobrý den, chtěl bych se na něco zeptat.Slyšel jsem, že jsou nové možnosti na získání dítěte do střídavé péče. Proto bych chtěl vědět jakou mám možnost získat dceru (prvním rokem školou povinnou) do střídavé péče. S bývalou manželkou jsem dva roky rozvedený a tenkrát to soud zavrhl. Bydlím kilometr od ní, měla by stejnou školu atd. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Těmi ´novými´ možnostmi může být považováno nedávné rozhodnutí Ústavní soudu, který (zjednodušeně řečeno) umožnil střídavou péči i přes nesouhlas jednoho z rodičů…

Jedná se o průlomové rozhodnutí, protože až do teď se souhlas obou rodičů jednoznačně vyžadoval…a soudy už nezkoumaly zda tento ´nesouhlas´ je v zájmu dítěte či nikoli.

Já bych však tento ústavní nález nepřeceňoval a dál bych se soustředil v prvé řadě na DOHODU s exmanželkou a samozřejmě, že je nutné přihlížet i k názoru (jeho pocitům, nálady, chování ap.) dítěte.

Jakmile soud ´ucítí´ sebemenší negativní prvky (nedohoda rodičů, špatné pocity dítěte, negativní stanovisko úřadu péče o dítě, škola ap…), tak bude mít primární tendenci váš návrh neschválit.

Proto věnujte pečlivou přípravu všem přímým i nepřímým podpůrným argumentům a důkazům…

Hodně štěstí !

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/stridava-pece