Střídavá péče

Co to je střídavá péče?

Nejlepší odpověď
standa

V kontextu zákona o rodině se jedná o jinou formu péče o děti. Běžná péče o děti je svěřena vždy jednomu z rodičů (zpravidla matce).
Střídavá péče je svěření dítěte v určitém přesně vymezeném časovém období do výchovy jednoho rodiče a v dalším časovém období do výchovy druhého rodiče.
Střídavá péče má své výhody, ale i nevýhody…, podle mého soudu převládají nevýhody (ale je to věc osobního náhledu)

Nutné předpoklady:

  • přání dítěte žít s oběma rodiči
  • stejný (podobný) přístup k výchově dítěte u obou rodičů
  • taková blízkost bydlišť obou rodičů, aby dítě neměnilo školu a kamarády

Další odpovědi
Jivinho

Chvíli se o potomka stará partnerka, chvíli partner.

Mišul.

Zjednodušeně střídavá péče..
Dítě je jeden týden u jednoho rodiče,druhý týden u druhého rodiče.
Pro dítě to není zrovna moc vyhovující.Je to na domluvě.Jak často,na jak dlouho.Ale od určitého věku si dítě může říct samo.Myslím že tam je hranice o tomto rozhodování kolem 10ti let.

Fridolinek

V současnosti se o střídavé péči hodně mluví. Podle mě tím ale dítě trpí. Má sice pořád maminku i tatínka, ale dva domovy…několikrát jsem slyšela myšlenku a názor, že by bylo vhodné a dokonce žádoucí aby dítě bylo stále v jednom místě (bytě, domě) a střídali se u něj rodiče.

Dandi

to je tehdy kdy si rodiče berou děti na určitou dobu po rozvodu každý zvlášt domů…