Avatar uživatele
Miroslavst

Stojíte si za svým názorem nebo jej změníte?

Zajímalo by mě, jestli si dokážete stát za svým názorem? Jde mi o to, že pokud soudce někoho odsoudí (s přihlédnutím k mezím zákona, svého vědomí a svědomí) a následný odvolací soud vrátí věc k novému projednání a dostane to ten samý soudce, najednou soudí jinak. Copak si nestojí za svým názorem, přesvědčením?
Nemyslím, že by došlo na jiné důkazy, ale přehodnotí své rozhodnutí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym před 5110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Já osobně si stojím za svým názorem a to i tehdy, když je v rozporu s nejmodernějšími náhledy na věc. Na druhou stranu jsem ochotná názor změnit, za předpojkladu, že se ukáže, že něco jiného je pravda.

Ovšem soudce by se asi neměl řídit „jen“ názory. Měl by brát v potaz zákon a rozhodovat především podle zákona, nikoliv podle svých pocitů a rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Za svojim názorom stojím, pokiaľ ma nikto /alebo ja sama/ nepresvedčí, že nemám pravdu.
Presvedčte ma, že sa mýlim…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
NickD

V tomhle jsem za jedno s váma.Bohužel mám zkušenosti obdobné.Při soudním jednání jsou jakobych tam nebyl a ledabyle si zapisují nepodstatné věci.To podstatné samozřejmě vypouští.O to horší je pak odvolání a prokazování něčeho,co předchozí soud nezapsal.
Celé mi to připadá,že je to jen státní byznis.Jeden rozhodne jakkoli a ten druhy se při sylné vůli a penězích zdlouhavě a pod nemalými náklady domáhá svého.
Právní systém jsem v této době a zemi dávno pohřbyl..je to hotová Amerika a těžce se vněm orientují i právníci.Jak řek sám JUDr.Jahelka,který vůl dal do zákona „Neznalost zákona neomlouvá“
A kdo se vněm má dnes vyznat,když to mnohdy nesvedou i právníci!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já osobně když něco řeknu tak si za svým názorem vždy stojím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ja si myslim,že u nas je malo dobrych soudců.Ja osobně za svym nazorem stojim.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Já si také stojím za svým názorem, vždy.
Co se týče soudce, tak on také musí zvážit nové důkazy třeba při odvolání, ale pokud nejsou žádné jiné důkazy a on přesto změní názor, tak mi to přijde hloupé a trapné.
Někdy si říkám, že já bych byla spravedlivý soudce a s nikým bych se nepárala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klarisa

Stojím si za svými názory a nelíbí se mi,když je někdo mění,moje dcera je mění a dost mě tím vytáčí,proto se hádáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Pokud něco řeknu či napíši, je to můj názor a rozhodně si za ním stojím, byť má někdo názor opačný než já..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja take ze sveho nazoru neuhnu.A soudci jsou ruzne zkorumpovani a nezkorumpovani.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Právě jsem změnil názor a napíši, že Sluníčko svítí, venku je krásně a lidi jsou fajn. To co jsem napsal předtím, za tím si stojím ale nebudu rýpat do stolice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chlubna

já osobně si stojím, ale když je to nutné, nedělá mi problém ho změnit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
advokatka

Bez ohledu na svůj názor je soudce na soudě prvního stupně ze zákona vázán povinností řídit se názorem soudu druhého stupně, pakliže mu tento soud věc vrátil k novému projednání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek