Pavel1212

Stažené naskenované soubory nejdou stáhnout – proč?

Dobrý den,
nedávno jsem si z Ulož.to stáhl nějaké soubory (listy z učebnice) a chtěl jsem si je u známého vytisknout, jenže ten mi teď řekl, že to není pořádně naskenované, ale jde to jen do podoby fotky. Proč tomu tak je a jak by to šlo změnit? Děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
Killed_CZ

Zřejmě se tedy nejedná o sken ale pouhé fotky. Asi jedině zvýšit kontrast. Záleží zda máte pouze problém s tiskem ( šlo by vyřešit označením všech souborů a kliknutím pravého tlačítka myši vybrat tisk a postupovat dle průvodce ) anebo s kvalitou souborů.

Další odpovědi
Děda Louda

Soubory mohou být zablokované proti úpravám, kopírování a pod. Autor (editor) tak zabraňuje jejich nekontrolovatelnému šíření nebo jiným zásahům.

Czech

Při tisku v ovladači bude volba „přizpůsobení na velikost papíru“. Zda se jedná o špatnou kvalitu obrázku, tak v nějakém editoru, třeba v Photoshopu, změnit velikost obrázku na A4. Zda tam bude malé DPI dát ho na 300. Asi i tak písmo bude roztřepené ale snad čitelné.