Nenaplněný

Staré fotky. Kam s nimi ?

Mám doma dvě krabice starších fotek. Mohu je vyhodit do kontejneru na papír ?
Dík za radu.

Odpovědi
Michal Kole

raději ne, přece jen jsou tam „chemické látky“ – janak by se fotka nevyvolala.

toner z laserovky nebo kopírky taky není zrovan nejekologičtější

honza19hk

normálně do popelnice nebo do kamen.

Michale, fotka není nebezpečnej odpad,je to jen potištěný papír,noviny a knížky taky přece nenosíš na sběrný dvůr.

venkovan

Tuto otázku by bylo lepší položit na web Ekokomu a nebo Arniky. Ale podle mých skromných znalostí, mezi fotografií a kniho je v technologii značný rozdíl. U fotky se osvěcuje na papír nanesená vrstva z různých sloučenin, které reagují na světlo. A následně se tyto sloučeniny ustálí, aby dál nereagovaly. U tisku se nanáší na papír jakýsi inkoust, barva apod.
Jestli fotografie do tříděného papíru nevím, ale starý papír pro zpracování se namáčí a rozmělní. Tisk se zpravidla rozpustí a nebo promíchá s ostaním papírem. Je pravda, že v tiskových barvách jsou i nebezpečné látky, otázka je, zda ve fotografiích jich není víc.
Já bych je hodil do směsného odpadu. A rozhodně bych je doma nepálil. Moc se o tom nemluví, ale četné látky ze špatně spálených obalů snižují pohlavní svěžest mužů. Negativně ovlivńují geny živočichů apod. To je již vysledováno u ledních medvědů, kteří jsou vrcholem predátorů v regionech, kde nic jiného než maso býložravců a šelem není.
Popravdě – jeden komín zřejmě pro většinu lidí nic neznamená. Ale moře tvoří strašně moc kapek vody. Kvalitu ovzduší tehy strašně moc komínů, výfuků a přirozených ohňů a živočišných pochodů.

Sůwa

Vyhoď je roztrhané, ale ještě před tím ty slušné naskenuj do PC. Rázem budou mít formát JPEG a můžeš si pak třeba vypálit album na CDR.