Sportování v těhotenství????

Jsem čerstvá těhulka a zároveň mladá holka, která je celý život zvyklá sportovat. Nedovedu si představit, že bych se teď v těhotenství vůbec nehýbala. Ale zas na druhou stranu – neublížím tím nějak svému děťátku?

Odpovědi
blesk26

V oboru sice nemám žádné zkušenosti nemám, ale lehký sport nemůže ničemu ublížit, právě naopak. Do zdroje dávám odkaz na zajímavý článek právě o sportech v těhotenství, doporučuju pročíst :)

Zdroj: http://www.po­rodnice.cz/no­de/3727

Rachel

Naopak!! Porod mnohem lepší, když se v těhotenství budeš hýbat, než ležet doma jako pecka.. Cvičit ano, ale s mírou.. Jsou různé kazety anebo kurzy těhotenského cvičení.. Jen doporučuji, já chodila i na delší túry.. Dobré i proti křečových žilám..

bokul

Mám jedno tehotenstvi za sebou, takze snad ma odpoved bude alespon trochu uzitecna.

V pripade, ze jsi pred tehotenstvim sportovala a behem tehotenstvi se nevyskytly zadne komplikace, je dobre ve fyzicke aktivite pokracovat. Nicmene kazdy trimestr je necim specificky a je dulezite vedet, jak muzes cvicit, abys zbytecne nezpusobila sobe i malemu nejaky problem. Idealni je poradit se s gynekologem, ten Tvuj stav posoudi nejlepe. Jinak cviceni pro tehotne, chuze, apod. urcite nejsou na skodu.

Preji pohodove tehotenstvi a zdrave miminko!

dewil

Nedoporučuje se posilovat v posilovně, pokud žena chce, vynechat dřepy a cviky se zapojením břišního lisu a samozřejmě posilovat jen se svou vahou, rozhodně se vyhýbat sportům, kde hrozí pády a jiné úrazy, (kolečkové brusle, bojové sporty…). Jinak tělocvik je v těhu prospěšný, vše ale záleží na zdravotním stavu, konzultace s lékařem bude asi nejpřínosnější. Nejvhodnějšími sportem je chůze, plavání, těhotenský tělocvik atd.

Lencis

Těhotenství není nemoc a pokud nenastanou nějaké komplikace není třeba se k němu jako k nemoci stavět.

Pokud jste zvyklá sportovat sportujte dál… sama poznáte co ještě ano a co ne, věřte mi 😉

Vše můžete pro klid duše konzultovat s lékařem.

Vikki.vivi

Nebála bych se… pokud jsi cvičila i před a je tvé tělo na to zvyklé. Asi bych se vyvarovala nějakýmu jumpingu a podobně… A taky bych se poradila s doktorkou. Jo a taky je potřeba myslet na vitamíny v těhu, ty jsou super pro maminku a důležité pro mimi. Za mě doporučuju ogestan.

TominkaFuky

A ty jsi ten ogestan brala kdy? Nebo jako myslím, kdy jsi ho začala brát? Hned v začátku těhu? Na co je vhodný?