Rokio

Souhlasíte se zavedením kuřáckých hospod?

Já jsem pro, a to jsem nekuřák. Musela by mít ale oddělení pro nekuřáky.

Nejlepší odpověď
Drap

Je úplně jedno zda souhlasíme či nikoli. Jednou se zakázalo a zpět to nepůjde, alespoň ne v době jedné generace. Přestalo se kouřit, nechodím do hospody.

Další odpovědi
Funna

Dle mého by si o tom, zda v hospodě kouřit, či nikoliv měl rozhodovat majitel či provozovatel…ten nejlépe ví, jaká klientela mu tam chodí…speciálně venkovské hospody (nemyslím restaurace) na tom dost prodělaly a dneska už je celkem problém narazit v menších vesnicích na otevřenou hospodu..protože přesně jak píše Drap, spoustu hostů zákaz kouření odradil…naštěstí existují kluby, kde se hulí jako dříve 😁
PS: docela mě pobavila hláška: „máme svobodu, ať si každý dělá co chce“ když ten, kdo má potřebu U PIVA si zapálit, to udělat nesmí!…

Pepa25

Ne, trend je jasný: restaurace a hospody už jen nekuřácké. Pokud někdo potřebuje u jídla nebo pití kouřit, ať si chodí do „soukromých klubů“. Máme svobodu, tam ať si dělá, co chce. Ale logicky se pak nemůže dožadovat ochrany státu třeba v oblasti kvality služeb, protože do soukromých klubů nechodí ČOI, tam neplatí žádné požadavky na resturace a hospody …

aliendrone

Dosti mne pobavila odpověď MODERNÍHO „liberála“ Pepy25, tož nemohu si odpustit ho poškádlit. 😉

Pokud připustím jeho argumentaci, což LZE (protože chápu pro NĚKOHO obtěžující faktory – ať již cigaretovou vůni/zápach (dle vlastní preference), případně i negativní účinky na zdraví (pasivní kouření). tak zároveň MUSÍM připustit i následující >

Jsou mezi námi i ABSTINENTI a ti by mohli požadovat ABSOLUTNÍ ZÁKAZ podávání alkoholu v hospodách.

  1. Smrádek z podávaného alkoholu a z ochlastů (zvláště pokud na vás dýchnou zblízka) je JEŠTĚ ODPORNĚJŠÍ. Případný zápach z rozbryndaného alkoholu (jj, stává se i v nejlepších podnicích, v knajpě naprosto běžně) je také příšerný…
  2. Co se týká zdravotních účinků a jejich nebezpečnosti pro zdraví abstinentů – návštěvníků hospody, tak GARANTUJI, že škodlivost jedince intoxikovaného nikotinem je BEZVÝZNAMNÁ oproti jedinci intoxikovanému alkoholem. Někomu stačí dát dvě, tři pivka a z jinak normálního člověka se stává neudržitelný AGRESOR, který začne vyhledávat „oběť“ a záminku k bitce (která pro oběť VELMI LEHCE skončí v nemocnici na ARO, s trvalými těžkými následky na zdraví a jsou i SMRTELNÉ případy)! Kam se hrabe pasivní kouření. V životě jsem neslyšel o někom, kdo by i celé po krabičce cigaret jednal, jako piják po pár panácích. 😉

O tom, že takový alkoholem intoxikovaný jedinec dokáže svým (jinak NEAGRESIVNÍM) jednáním OBTĚŽOVAT jiné (bordel, křik, už tě u stolu někdo POBLIL cestou na WC? atd. atd.), eh, tohle ani úplná cigaretová mlha Rákosníček hadr („že by se dala krájet“) nezvládne. 😉 😁

Mohl bych psát další a další RELEVANTNÍ příklady, že podávat ALKOHOL v hospodách je ABSOLUTNĚ NEZBYTNÉ zakázat. A to dokonce prioritně před cigaretami, jejich účinky na „nešťastné oběti“ jsou oproti alkoholu směšné (viz výše). Máme „sfobódu a demográcyjy“ a NIKDO by neměl OMEZOVAT práva abstinentů na posezení v restauraci u čajíčku či brčoly, aby si ji v klidu a pohodlí vychutnali. A jestli chce někdo CHLASTAT, ať TÁHNE! Třeba i do GHETTA určeného k pití alkoholu, v hospodách alkohol nemá co dělat. 😉 😁 😁

JJ, tak TAKHLE vypadá „moderní liberalismus“ v PRAXI, ale to ostatně vidíme u „moderních liberálů“ v životě neustále. Trochu to připomíná smlouvu pána s koněm. Pán koni povídá:
Nejdříve povozíš TY MĚ, pak na tobě POJEDU JÁ!“
Jen místo pána dosaď „moderního liberála“/prav­doláskařského havloida/ochránce práv tasemnic etc. 😉 😁 😁

Pepa25

Funna: moje svoboda a práva končí tam, kde začíná svoboda a práva toho druhého. Pokud si zapálím v přítomnosti nekuřáka, tak ho poškozuji a omezuji jeho svobodu nedýchat kouř při jídle. Pokud si zapálím v kubu kuřáků, kde s tím všichni souhlasí, nikoho nepoškozuji. Mám svobodu chodit do klubu kuřáků. Jednoduché.

Funna

fajn, tak tvoje svododa a práva končí u toho, že já si chci svobodně zapálit…a pořád se neoháněj tím jídlem…taky jsem nepsalal nic o restauracích, ale o hospodách, jestli nechápeš zásadní rozdíl, tak jsi vážně natvrdlý…
pokud šel dřív nekuřák do putyky, tak muslel počítat s tím, že se tam kouří…stejně jako když já jdu dneska do hospody a musím počítat s tím, že budu potupně stát v –10°C na mrazu venku, když si budu chtít zapálit…kde je ta moje svoboda???…a nepiš, že v rozhodnutí, jestli kouřit, nebo ne…protože to je stejný případ, jako měl volbu nekuřák, zda půjde, či nepůjde dřív do hospody, kde se kouřilo!

aliendrone

Pepa25>>> Ale AŽ po zákazu podávání ALKOHOLU! Jestli chce někdo k vepřu knedlu zelu, bifťouru etc. CHLASTAT PIVO (víno či jiný JED), ať TÁHNE do klubu ochlastů a neobtěžuje slušné lidi! Abstinenti mají právo v klidu a pohodě k bifťouru cucat meruňkovou šťávičku nebo čajík z pampelišek! HOWG! 😉 😁 😁

Funna

aliendrone..díky za skvělou odpověď…to byl přesně hřebíček na hlavičku…navíc jsem nikoho pod vlivem nikotinu neviděla způsobit dopravní nehodu, což se u opilců stává běžně…

aliendrone

Funna>>> NZ, jsem tu už známý tím, že Pepu25 rád poškádlím (obecně všechny pravdoláskaře a jim podobnou havěť). 😉 🙂

Funna

aliendrone…vidím, že jsme na stejné vlně 🙂